Usagi Yojimbo 33: Skrytí


Nový díl komiksové série Usagi Yojimbo je tady a spolu s ním i jeden dlouhý příběh, který dominuje celé knize. Stan Sakai pro tentokrát opustil formát krátkých povídek a využil celého prostoru pro vykreslení jediného grafického románu, který patří k tomu nejlepšímu, co série za poslední dobu nabídla.

Obálka komiksu Přímo se nabízí nadhodit základní zápletku, ale byla by to škoda. Celý příběh se totiž postupně rozplétá a rozhodně není přímočarý. Byla by tak škoda čtenáře připravit byť jen o kapku překvapení, která na ně čekají. V tomto ohledu tak jen můžeme ubezpečit, že to bude stát za to.

Určitě ale lze uvést, že knihu Skrytí táhnou dvě podstavy – krom Usagiho je na scéně i inspektor Ishida, kterému náš hlavní hrdina dělá společníka už po několik posledních dílů série. Tento japonský Colombo s neomylným citem pro spravedlnost opět rozehrává nebezpečnou hru s protivníky, kteří se neštítí ničeho.

Krom těchto dvou postav se ale v příběhu objeví celá plejáda dalších. Od těch, co stojí na jejich straně, přes jejich protivníky, až po ty, co jsou do příběhu nechtěně zapleteni. V tomto ohledu nabízí formát celé knihy Stanu Sakaiovi bohatý prostor, aby se mohl rozmáchnout a vystavět pro Usagiho dalšího pořádné dobrodružství.

Ukázka komiksu

Třicátý třetí díl série tak ukazuje, že románové zpracování patří k tomu nejlepšímu, co Usagi Yojimbo nabízí. Skrytí tak může skutečně dostát svému jménu a postupně odhalovat tajemství, které jsou okolo tohoto příběhu opředena. A to bez zbytečných zkratek a zjednodušení.

Běžná sekce: