Vrána: Mrtvá doba


Comics Centrum navazuje další knihou na motivy Vrány. Po Soumraku bohů přichází Mrtvá doba, aby nám přinesla nový příběh odplaty za vraždu tak strašlivou, že pomstu za ni nedokáže zastavit ani smrt.

Obálka komiksuSérie dalších příběhů Vrány je sérií nezávislých příběhů, za nimiž stojí různí scénáristi a výtvarníci. Společné jsou jim všem je jen obrovská křivda a následná nezastavitelná pomsta osamělého mstitele doprovázeného Vránou.

Kde byl ale Soumrak bohů původní legendární Vránou opravdu jen volně inspirovaným, tam je Mrtvá doba originálu mnohem blíž. Výtvarným stylem i pojetím příběhu tak jen potvrzuje informaci na přebalu, že tento díl vznikl jako předloha pro případné pokračování neméně legendárního filmového zpracování.

Motiv pomsty však má v Mrtvé době přeci jen jiné vzevření. Náš mstitel se totiž ke své roli dostává až v příštím životě viníků smrti jeho a jeho blízkých. Odpověď vraha na slíbovanou pomstu – leda v příštím životě – tak dostává nový rozměr.

Mrtvou dobu nelze než doporučit fanouškům původní Vrány a její hutné a temné atmosféry. Pokud je kvůli své jen volné inspiraci neuspokojil Soumrak bohů, tak s Mrtvou dobou budou dozajisté spokojení.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: