W40k Storm of Vengeance


S menšími počítačovými hrami na téma Warhammeru (Fantasy či 40.000) se teď roztrhl pytel. Jak je na tom jedna z prvních skoro dokončených vlaštovek?

Storm of Vengeance staví do boje vesmírné mariňáky kapituly Temných Andělů pod vedením velmistra Beliala a jejich protivníky orky vedené samotným Ghazghkullem Thrakou v kampani na planetě Piscina IV.

W40k Storm of Vengeance

Principy vycházejí z originální Plants vs. Zombies – čeká nás pět linií a pro vítězství je vaším cílem obsadit tři na protivníkově straně.  Do boje posíláte bojovníky, kteří pochodují a bojují na jedné linii a více či méně ovlivňují i boje na té druhé.

W40k Storm of Vengeance

Přitom hledáte vyvážený mix mezi tvorbou jednotek a generací bodů Redemption k jejich povolávání, případně bodů Resolve pro využívání speciálních schopností. Na každé linii totiž můžete postavit jenom jednu stavbu, která se stará jen o jednu z těchto tří činnosti. A to ani nemluvě o tom, že na vás čeká hned několik jednotek, které můžete tvořit jen danou specifickou budovou. Je jasné, že  tomhle dostane vaše hlava zavařit.

V kampani vás krom příběhu také čeká odemykání vylepšení pro vaše bojovníky či speciální schopnosti. To druhé využijete více, u vylepšení často zjistíte, že byste na nich jen utráceli čas a zdroje, protože náročnost je nevyžaduje a často raději rychleji nasazujete základní jednotky.

W40k Storm of Vengeance

Storm of Vengeance je zábavnou hříčkou na ukrácení času. Zásadní nakopnutí získává v multiplayeru, který se navíc užijete, stejně jako samotnou hru, jak slibují autoři, na různých platformách. Samotná kampaň vám moc zabrat nedá, protivník sice postupuje slušně – ale pro zkušené hráče mnohem pomaleji, než aby byl hrozbou.

W40k Storm of Vengeance

A jelikož je hra v době psaní tohoto článku pod aktivním vývojem, můžeme se těšit na další zlepšení herního zážitku. Už teď je to ale něco pro fanoušky Warhammeru 40.000, kteří hledají něco jednoduššího na zkrácení chvíle.

Běžná sekce: