Wargamingové novinky: duben 2015


Květen je tady a s ním je tu i druhý díl Wargamingových novinek! Oproti minulému dílu přibylo pár nových kategorií a v tom budeme pokračovat i příště (tak abychom postupně pokryli i jiné populární wargamingové hry a ostatní dění).

 

Warhammer Fantasy Battles

Games Workshop s koncem Koncem věků Warhammer Fantasy Battles dost upozadil a nepřinesl pro něj žádnou vlnu novinek.

Situace tak zachránilo jen oznámení herní bomby - Total War: Warhammer! Rozhodně se podívejte na trailer... Další vývoj hry budeme podrobně sledovat.

;

 

Warhammer 40.000

Čemu se naopak Games Workshop věnoval dost, je Warhammer 40.000. Pokračovalo se vlnou novinek pro Adeptus Mechanicus, resp. armády Skitarii.

Dune Crawler

Na ně navázal nový codex Eldar: Craftworlds doprovázený řadou modelů pro tuto zajímavou rasu.

Codex: Craftworlds

A měsíc pak zakončilo oznámení kooperativní hry Assassinorum Execution Force pro 1-4 hráče. Je to jednak příležitost, jak se dostat ke vzácným modelům assassinů, a jednak jak si zahrát wargaming i v jednom hráči. Jde o minimálně zajímavý krok.

Assassinorum

 

Další wargamingové hry

V dubnu se také rozjelo pár další zajímavých her - Warlord Games se věnují Terminator: Genisys a Spartan Games se vrací do vesmíru s bitvami plavidel ze hry Halo.

 

Wargaming.cz

Na Wargaming.cz byšlo několik nových článků. Jednak se rozjel seriál Wargamingových novinek, a poté jsme přidali články ke komiksům Zámek a klíč 3, Živí mrtví 11 a Zaklínač: Skleněný dům.

Herní světy

A nové fluffové články vyšly i na Herních světech:

Potěšili jsme hlavně fanoušky Warhammeru 40.000 a Horovy Hereze - dvojicí postav Zrádcovských legií, Armillem Dynatem a Mhrara Galem. A s blížícím se novým filmem ke Star Wars začínáme oživovat i fluffovou sekci věnovanou tomuto sci-fi fenoménu, a to článkem o bitevních droidech B1, oblíbených válečnících Obchodní federace.

 

A co v dubnu?

Budeme pokračovat v nových článcích - krom komiksů se pořádně podíváme i na fluff. Dostane se na oblíbený Warhammer 40.000 i na rozjíždějící se obsah ke Star Wars.

Běžná sekce: