Wargamingové novinky: květen 2015


Květen je za námi a s drobným zpožděním je tu i další shrnutí novinek za uplynulý měsíc. Tentokrát bylo na všech frontách poměrně klidno. Na Wargaming.cz přibylo jen pár nových článků a společnosti prodávající wargamingové hry se před letní sezónou taky zrovna nepředháněly v novinkách.

 

Warhammer 40.000

Protože je teď Warhammer Fantasy Battles u ledu, Games Workshop se v poslední době plně soustředí na Warhammer 40.000. Potěšeni byli hlavně příznivci nové frakce, Adeptus Mechanicus, a také vesmírných mariňáků.

Adeptus Mechanicus dostalo další řadu nových modelů, takže případní hráči si už rozhodně mají z čeho vybrat a postavit armádu.

Kastelan Robots

Druhou polovinu měsíce pak zabrali vesmírní mariňáci, kteří krom několika nových sad dostali i nový codex. V tomto ohledu Games Workshop neponechává nic náhodě a nový codex pro tuto oblíbenou armádu vydává opravdu pravidelně.

Devastátoři

Codex Space Marines

 

Wargaming.cz

Na Wargaming.cz vyšly dva nové články ke komiksům - jednak jsme si představili 12. díl série Živí mrtví a jednak se věnovali třetímu dílu komiksové série Goon.

 

Herní světy

Nové fluffové články vyšly i na Herních světech:

Tentokrát jsme si odpočali od Warhammeru ve sci-fi i fantasy podobě a věnovali se jiným světům. Dvojice článků rozšířila pomalu rostoucí fluff k Dystopian Wars a vy si tak můžete krátce přečíst o pozemních armádách Říše planoucího slunce a Britského království. A stejně tak dvojice článků rozšířila prozatím skromný obsah ke Star Wars - věnovali jsme se Wookieeům a slavnému kráčedlu AT-ST.

 

A co v červnu?

Čas plyne jako voda. Snad dojde na nějaké zajímavé novinky a bude víc odhaleno k Total War: Warhammer. Na webech bude pokračovat pomalejší letní období, ale i tak se můžete těšit na pár nových článků!

Běžná sekce: