Warmachine: Představení


Ve Warmachine vedou hráči v roli Warcasterů své síly do divoké bitvy. Warcasteři už sami o sobě bývají děsivým nástrojem zkázy. A to nejen pomocí bojových dovedností, ale i díky magii, kterou vládnou.

Ovšem hlavní síla Warcasterů spočívá v ovládání ocelových monster - Warjacků. Tyto hlučné stvůry, živené uhlím a žárem, mají vlastní jednoduchý magický mozek – Cortex. Díky Cortexu jsou Warjckové schopni dělat pouze základní úkony. Ale Warcaster může s Cortexem navázat magické spojení a tak dramaticky zvýšit jeho bojovou výkonnost. Zkušení Warcasteři mohou díky správnému použití Warjacků snadno zvrátit bitvu ve svůj prospěch.

Bitva Cygnar vs. Menoth

Warmachine má i svoje herní dvojče Hordes. Tento systém je plně kompatibilní s Warmachine, takže na bojišti se mohou střetnout ocelová monstra s divokými bestiemi.

Standardní hra se hraje buď podle balíku scénářů, které vydává každoročně přímo Privateer Press, nebo na tzv. casterkill. Casterkill znamená vyřazení soupeřova Warcastera ze hry. Tato skutečnost prohrává standardně jakoukoli hru. Balík scénářů od Privateer Press je zdarma ke stažení a jmenuje se Steamroller. Tyto scénáře se používají běžně v turnajových hrách. Většinou v nich jde o zabírání zón, držení nebo ničení různých cílů a vlajek.

Khador

Warmachine je možné hrát v několika formátech. Naprosté minimum je 15 bodů, ovšem takové hry trpí nevyvážeností. Další možný formát je 25 bodů, ve kterém už je možné skládat zajímavější sestavy. Nejčastěji se ale hraje na 35 nebo 50 bodů, kde už se důkladně prověří schopnosti každého z hráčů. A minulý rok vyšel i formát Unbound, ve kterém bitvy nabírají opravu epický rozměr.

 

Oficiální web Warmachine

Ilustrační obrázky byly využity s laskavým svolením jejich majitele, společnosti Privateer Press. Děkujeme.

Běžná sekce: