Warmachine: Ukázková armáda


V tomto článku najdete příklad sestavy na 35 bodů, která je založena na starteru frakce Cryx.

 

Warcaster

Warwitch Deneghra (+5 bodů pro nákup Warjacků)

 

Warjackové

Deathripper (4 body)

Deathripper (4 body)

Defiler (5 bodů)

Slayer (6 bodů)

 

Pěchota

Bane Thralls (Leader and 5 Grunts) (5 bodů)

- Bane Thrall Officer & Standard Bearer (3 body)

Mechanithralls (Leader and 5 Grunts) (3 body)

Necrosurgeon & 3 Stitch Thralls (2 body)

The Withershadow Combine (5 bodů)

Machine Wraith (1 bod)

Warwitch Siren (2 body)

 

Starter Cryx

 

Deneghra je čarodějnice, která je vskutku specialistkou v tvorbě vrásek soupeři. Její kouzla dokáží zkomplikovat hru každému protihráči. Pro zvýšení dosahu kouzel má svoje lehké Warjacky – Bonejacky (2x Deathripper a Defiler) vybavené zařízením Arc node, přes které může sesílat kouzla na velké vzdálenosti, a díky tomu se sama nemusí vystavovat přímému nebezpečí.

Deneghra také využívá svoji schopnost Stealth, takže je pro soupeře téměř nemožné ji zastřelit na dlouhou vzdálenost. Její Feat na jedno kolo zhorší statistiky nepřátelským modelům, takže její armáda pak snáze zasahuje a poškozuje nepřátele.

Warjack SlayerSlayer je těžký Warjack (u Cryx se nazývají Helljackové), který dokáže vyprodukovat opravdu působivé poškození. Svůj slabší pancíř vyrovnává obratností a rychlostí.

Mechanithrallové jsou mrtvoly sesbírané na bojišti, které jsou díky zvráceným metodám a mechanice opět přivedeny k životu jako nemyslící zrůdy. Tato jednotka je velmi levná a dá se s ní účinně blokovat soupeře. Díky Deneghřiným kouzlům, která oslabí soupeře, jsou i Mechanithrallové schopní napáchat velké škody. Spolu s Necosurgeonem, který umí Mechanithrally přivádět zpět do bitvy, tvoří silnou jednotku.

Bane Thrallové jsou na rozdíl od Mechanithrallů naprostá elita. Jejich sekery jsou schopny rozbít téměř cokoliv. Díky dovednosti Dark Shroud ještě snižují pancíř svého cíle, takže proti jejich brutální síle neobstojí téměř nic. Pro bezpečný přesun po bojišti je tato jednotka navíc maskovaná Stealth, takže na ni nelze střílet z větší vzdálenosti, než je 5 palců. Díky veliteli a vlajkonoši se ještě zvyšuje jejich odolnost.

Wihershadow Combine nabízí velkou škálu možností. Udržují ve hře kouzla Warcastera, pokud sami zničí Warjacka, tak z něj udělají cryxí bojový stroj stejné kategorie. Dále umí sejmout nepřátelská kouzla z vlastních modelů a dovolí přehoz jednoho hodu. Jejich pole působnosti je tedy opravdu široké. Navíc každý z nich má poměrně silný magický útok.

Machine Wraith umí krátkodobě ovládnout cizí Warjacky. Pokud zrovna neutočí, tak zůstává odhmotněný a lze jej poškodit pouze magií. Tento model se výborně hodí na rozptylování a otravování protivníka. Navíc pokud soupeř postrádá magické útoky, tak s ním lze úspěšně blokovat skórování soupeře v cílech scénáře.

Warwitch Siren je výborná čarodějka. Umí ovládnout nepřátelský model, blokovat pohyb či akce modelů anebo vychrlí magický korozní útok. Je to model s velkou pohyblivostí, a pokud je nějaký Warjack v jejím dosahu a nemá přidělený Focus, tak mu ho může Siréna přidělit. Jedná se tedy o velmi univerzální a užitečný model.

 

Ilustrační obrázky byly využity s laskavým svolením jejich majitele, společnosti Privateer Press. Děkujeme.

Běžná sekce: