World of Warcraft: Pouta bratrství


Vzpomínáte na film Warcraft: První střet z roku 2016? Solidní žánrový snímek, který sice na nejvyšší mety nedosáhl, ale ostudu tomuto hernímu fenoménu rozhodně neudělal. V souvislosti s tímto snímkem u nás vyšel i komiks pracující se třemi z hlavních lidských postav, které se v něm objevily – jen na počátku jejich dospělosti a slávy. Pokud vám jména Lothar, Medivh a Llane nic neříkají, doporučujeme si osvěžit paměť. O to víc si totiž můžete Pouta bratrství vychutnat a ocenit drobné narážky na děj filmu.

Obálka komiksu Na druhou stranu, Pouta bratrství se neomezují jen na filmové diváky. Je to solidní komiks. Příběh má sice očekávané rozuzlení, ale cesta k němu je celkem klikatá. A to komiksový fanoušek určitě ocení. Navíc jsou Pouta bratrství i velmi otevřená nováčkům ve světě Azerothu, kteří dosud možná viděli jen samotný film. Komiks totiž zbytečně nepracuje s odkazy na postavy či místa, která se v něm neobjevují. Hlavní protivník našich hrdinů je na scéně v podstatě od první chvilky – a zbývá jen čekat, co se z něj vyklube.

Ne zcela tuctový příběh doprovází i příjemná kresba. Ta si zachovává barevnost, se kterou Warcraft pracuje, a přirozeně doplňuje děj.

World of Warcraft: Pouta bratrství jsou komiksovou jednohubkou v tom nejlepším slova smyslu. Spolu s filmem komiks smlsnete za jedno pohodové dopoledne. A možná zjistíte, že byste si ze světa Warcraftu chtěli přečíst o něco víc. Anebo si zahrát hru. V obou případech budete mít možností přehršel.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: