World of Warcraft v komiksu


World of Warcraft alias WoW (nebo též familiárně wowko) je jednou z nejrozšířenějších a nejúspěšnějších online her. Je tak úspěšná, že vytvořila nejen novou subkulturu, ale i zbrusu nová zaměstnání, právní zákony a druhy obchodu. Ve světě WoW nejsou neobvyklé ani svatby či hromadná loučení se zemřelými hráči. World of Warcraft je prostě kult. A není třeba se ošklíbat nad tím, že svět WoW není reálný - zážitky a emoce, které v něm prožijete, reálné jsou.

Obal komiksuJe jasné, že takováhle ikona musela proniknout i do dalších žánrů. Máte tu karetní sběratelské hry, deskové hry, spousty i u nás vydávaných knih a samozřejmě také komiksovou sérií. Nevznikla hned, dlouho trvalo, než dali tvůrci World of Warcraft svolení, ale čekání se vyplatilo. Autoři komiksů se ve spolupráci s herními vývojáři snaží co nejpřesněji vystihnout a vykreslit tvář online světa.

U nás nakladatelství CREW vyzkoušelo životaschopnost komiksové řady nejprve samostatným příběhem Ashbringer, a když se ukázalo, že je o něj nebývalý zájem, vstoupilo do základní řady. Do několikadílné série, která už nabízí delší a ucelenější fantasy ságu.

Na pobřeží Kalimdoru se probírá muž, jehož paměť je čistá jako sklo – a tak začíná epický příběh válečníka Lo’Goshe a jeho nezvyklých společníků Brolla Bearmantla a Valeery Sanguinar. Vycházet s místními národy je téměř stejně těžké jako nepozabíjet se navzájem, a tak nesourodá trojice na pouti za odhalením tajemství Lo’Goshovy minulosti brzy zkříží zbraně s Hordou i Aliancí!

Na sérii spolupracují slavní komiksoví tvůrci jako Walter Simonson (Thor, X-Force) a kreslíři Ludo Lullabi (Lanfeust Quest, World of Warcraft: Ashbringer) a Sandra Hope (Americká liga spravedlnosti). Obálky pak vytvořil legendární Jim Lee (Batman: Ticho, Superman: Pro zítřek).

České vydání bylo konzultováno s lidmi z českých herních skupin a bylo vyvážené, aby se v něm neztratili nováčci a zároveň aby nemátlo lidi, kteří už mají se světem Warcraftu své zkušenosti.

„Komiks je určený pro všechny milovníky fantasy, ale fanoušci her World of Warcraft si ho opravdu vychutnají,“ říká překladatel a fantasy autor Martin D. Antonín (Křivé ostří, Daemonica). „Ve hře se mnohokrát stává, že se postavy během svých úkolů nějakého příběhu jen dotknou a hráč se nedozví jeho konec. Nebo se ho později dozví, ale jen zprostředkovaně - například krátkým vyprávěním postavy. To komiks napravuje a mnoho zákoutí Azerothu představuje do větší hloubky. Svět Warcraftu už je pro mnohé z nás druhým domovem - díky komiksu vám bude ještě bližší.“

Ukázka z knihy

World of Warcraft vychází v polovině května, bude mít 176 barevných stran a bude stát 399 korun.

Komiks vydává nakladatelství Crew, které se mimo jiné žánry věnuje i fantasy komiksům. Vydalo už epický příběh Dragonero, desítkami cen ověnčeného Kůstka, příběhy irského bijce Sláineho, slavnou samurajskou ságu s králíkem v hlavní roli Usagi Yojimbo a

klasiku evropského komiksu Výprava za ptákem času. Z temnějších a modernějších fantasy příběhů pak samozřejmě vydává Sandmana a nedávno převzalo slavnou řadu Mýty.