Začínáme s wargamingem: Proč do toho jít


Už víte, co je to wargaming, a stále váháte, zda jej zkusit. To chápu, časová i finanční investice do hry nebude malá a jiných lákadel je okolo vás spousta. Zkusme se tak podívat na to, co by vás mohlo nalákat k tomu pustit se do wargamingu.

Pohodová komunita. Okolo wargamingu se točí pohodová skupina lidí, kteří jsou vždy ochotní si zahrát nějakou hru či ukázat nováčkovi, jak na to. Nebojte se někam přijít, ostatní mezi sebou rádi uvidí nové tváře.

Armády ze hry Firestorm Armada

Variabilita her. V posledních letech se i u nás začalo dařit většímu množství her a i mezi hráči začíná být zvykem hrát nejen jednu či dvě z nich, ale hned několik. To zvyšuje možnost výběru, ale zejména usnadňuje nalezení protihráče. Je tak jen na vás, co vás láká – zda sci-fi, fantasy či historické bitvy, menší nebo větší střetnutí. Pro vše najdete mezi u nás prodávanými wargamingovými hrami nějakou alternativu. Přehled her naleznete v sekci Hry s miniaturami zde na Wargaming.cz.

Jeden nákup, nekonečné množství her. Investice do herní armády sice obvykle není úplně mizivá, ale uvědomte si, že když už si ji jednou koupíte, můžete s ní hrát až do aleluja. Když si přepočtete kolik hodin zábavy s ní získáte, zjistíte, že to je jen zlomek toho, kolik dáte za návštěvu dvouhodinového filmu v kině.

Hobby. Pro mnohé je velkým lákadlem možnost sestavit a nabarvit si své modely podle sebe. Nechat trochu odpočinout hlavě a věnovat se manuální činnosti je mnohdy velmi osvěžující. Nebojte se, že by vám to nešlo. V málokom z nás je další Picasso, ale trocha cviku a dobré rady dělá neskutečné divy. Navíc existují četné návody, jak na to, pomocí kterých obejdete fázi experimentování a rovnou vytřete ostatním zrak svými díly.

Bitevní scéna ze hry Flames of War

Procvičení angličtiny. Jednou z velkých devíz většiny wargamingových her je ta, že jejich pravidla vycházejí v angličtině. Poskytují tak bezvadnou příležitost naučit se nová slovíčka a obraty či si je opakovat. Angličtina přitom není bariérou, která by vám bránila začít. Zkušenější hráči či personál obchodu vám rádi vysvětlí principy hry hezky česky a zbytek klidně doluštíte z knihy pravidel v klidu doma se slovníkem v ruce.

 

Závěr

A to zdaleka není vše, na spoustu dalších věcí jsem určitě zapomněl. Pokud vás ale už tento výčet přesvědčil, je to jen dobře. Pokud ne, tak se podívejte po ostatních článcích o wargamingu zde na Wargaming.cz nebo se zaregistrujte a navštivte Wargaming fórum a podiskutujte s ostatními.

 

Artworky pocházejí z her Firestorm Armada (Spartan Games) a Flames of War (Battlefront Miniatures).

Běžná sekce: