Zaklínač 4: Z masa a ohně


Klasických fantasy komiksů v českém jazyce rozhodně nenajdete přehršel. O to víc si čtenář musí cenit třeba rozjíždějící se komiksové série Zaklínač, která má navíc punc originality tolik odlišné od klasické anglosaské fantasy.

Obálka komiksu Za současnou popularitou Zaklínače ve světě samozřejmě stojí zejména počítačová hra, která se inspirovala původním literárním dílem. A na počítačové zpracování zase navazuje komiks. To by mohlo svádět k poměrně nízkým očekáváním od komiksového zpracování – přeci jen, adaptace na nové médium často zavání spíše ždímáním peněz z fanoušků. Pokud jste už ale drželi některý z komiksů této série, víte že zkušenost se tentokrát mýlí.

Samozřejmě, jde pořád o oddechovou zábavu. Navíc ideálně určenou pro ty, kdo alespoň zhruba tuší, kdo je kdo ve světě Zaklínače. Na druhou stranu, komiks přináší své vlastní originální nápady a zápletky, rozhodně jen tupě nekopíruje, co už vzniklo. Do dobrodružství plného soubojů a intrik je namíchána ta správná dávka humoru. Jejich zdrojem je tentokrát další ze známých postav Zaklínače. A kresba to vše velmi dobře doplňuje a působí osvěžujícím dojmem.

Série o komiksovém Zaklínačovi si drží svoji vysokou laťku i ve čtvrtém díle s názvem Z masa a ohně. Pokud hledáte oddechový dobrodružný komiks, jste na správné adrese. A když máte obecný přehled o tomto fantasy světě, přijde vám i vhod relativní nezávislost jednotlivých dílů.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: