Zámek a klíč 1: Vítejte v Lovecraftu


Joe Hill, to je čím dál slavnější autor hororové literatury, kterému už pár knih vyšlo i u nás. Stále více lidí také ví, že jde jen o pseudonym syna samotného velmistra žánru Stephena Kinga. Méně lidí už ale ví to, že tenhle chlapík fušuje i do komiksů.

Obálka komiksuV tandemu s kreslířem Gabrielem Rodriguezem rozjeli komiksovou sérii Zámek a klíč, která navažuje na hororové kořeny Joea Hilla. Sledujeme v něm rodinu Zámkových, která se po tragické události stěhuji do tajemné usedlosti Klíčov, ve které nejde o klíče jen v jejím názvu.

První kniha je klasickým rozjezdem, ale nudou rozhodně netrpí. Zvlášť první část stojí svojí koncepcí propojující minulost a současnost mezi skutečně vyzrálé komiksové počiny. Dál už se příběh odvíjí pomaleji – přičemž ale neyvyhnutelně spěje k očekávanému a obávanému konci.

Stránku za stránkou zjišťujeme, že okolo Klíčova jsou opředena tajemství a příběhy, které vstupují a pokračují i po příjezdu rodiny Zámkových. A je jasné, že půjde o život.

Pokud náhodou jste fanoušci hororu, kteří se neradi lekají (případně se neradi znechucují), mám pro vás dobrou zprávu – Vítejte v Lovecraftu je v lekavosti/nechutnosti na hororový námět poměrně střídmým komiksem a zlé sny z něj mít asi nebudete. Pro krev a mrtvé sice nechodí daleko, ale nestvůrnostmi neoplývá.

Zámek a klíč je na českém komiksovém trhu rozhodně ojedinělou záležitostí. Zkuste první díl a uvidíte, jestli vám třeba tahle série nesedne.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: