Zámek a klíč 2: Hlavohrátky


Příběh série Zámek a klíč se nám pomalu rozjíždí. Po předchozím seznamovacím díle mají konečně jednotlivé hlavní i vedlejší postavy větší prostor k poodhalení vlastní motivace i osobnosti.

Hlavohrátky jsou typickým komiksem ze série – kde byla první kniha ještě na úvod celkem uzavřená, tam Hlavohrátky otevírají mnohem větší příběh. Četně se v něm vracíme do minulosti a začínáme odhalovat, co se vlastně stalo a jaké jsou motivace starších postav, doprostřed kterých byla vržena trojice sourozenců Zámkových.

Obálka komiksuV druhém díle série mnohem větší prostor získávají i starší sourozenci – Tyler a Kinsey – kteří konečně poznají podstatu klíčů a svou silou tak trochu odsunou Bóďu na druhou kolej. Ovšem jejich používání nově nalezeného klíče je hodně nebezpečné. A je jasné, že bude mít v budoucnosti mnohé dopady.

Joe Hill a Gabriel Rodriguez v druhém díle série Zámek a klíč využívají prostoru a výrazně rozvíjejí celé tajemství okolo Klíčova. Je jasné, že právě větší prostor sérii svědčí a umožňuje jí prokázat své kvality. Uvidíme, kam se rozvine v dalších dílech.

Pro ty, co četli první díl a líbil se jim, jsou Hlavohrátky jasnou volbou. V naší žánrové produkci jde o další z těch komiksů, které se svým pojetím odlišují snad od všeho, co u nás prozatím vyšlo.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: