Živí mrtví 13: Těžká cesta zpět


V minulém díle našla Rickova skupina zcela nové útočiště. Útočiště, které nese až absurdní znaky normálního světa. Je to vůbec možné? A dokáží se jednotlivé postavy po měsících plných hrůzy a utrpení ještě vůbec vrátit k normálnímu životu?

Obálka komiksu Těžká cesta zpět jednoznačně drží laťku nastavenou dvanáctým dílem a subjektivně ji možná ještě překonává. Nové prostředí postavám jednoznačně prospělo a je zajímavou příležitostí ke sledování toho, jak se s ním vypořádají.

Ovšem podléhat iluzi bezpečí je v Živých mrtvých velmi nebezpečné. I za zdánlivě bezpečnými zdmi nemusí být zcela tak bezpečno. I zde apokalypsa odhaluje to nejhorší v lidských nitrech a normální život je jen pozlátkem zoufale postaveným nad krutou realitou. A co už se neskrývá uvnitř, čeká za zdmi, připraveno zdánlivý ráj bez obav zničit.

Třináctý díl Živých mrtvých víc příběhových linií otevírá, než by jich uzavřel. Ale tentokrát se mu to daří s umem – zachovává napětí a přitom nezanechává hořký pocit natahování příběhu na skřipec.

S předchozím dílem chytila série Živých mrtvých druhý dech a Těžká cesta zpět přidává vítr do plachet. Jak máme u této série rádi, čte se jedním dechem a stupňuje vaše očekávání data, kdy dorazí do vašeho oblíbeného knihkupectví další díl.

Běžná sekce: