Živí mrtví 14: Není úniku


Pokud jste se v sérii Živí mrtví pročetli až sem, tak víte, že bezpečí může být opravdu jen zdánlivé. Že i za vysokými zdmi se může situace snadno zvrtnout v situaci, ze které zdánlivě Není úniku. A na to vás velmi dobře připraví už samotná obálka komiksu, která dává tušit, že tentokrát nebudou mít naši hrdinové zdaleka na růžích ustláno.

Obálka komiksu Protože ale série ještě pokračuje pěknými pár díly, asi tušíte, že i tentokrát bude nějaké cesty ven. Otázkou je ale pro koho. Kdo zůstane pozadu a stane se další obětí tohoto krutého světa, ve kterém se hrdinové série Živí mrtví ocitli?

Čtrnáctý díl má rozhodně spád. Pomalejší rozjezd se týká jen pár úvodních stran, poté už mohu garantovat, že knihu odložíte až s její poslední stránkou. A za sebou budete mít další jízdu plnou napětí a nebezpečí. A před sebou další mučivý čtvrt rok čekání na to, co bude příště.

Přestože se Není úniku nevymyká kvalitě předchozích dílů, svým spádem se vrací k tomu nejlepšímu, co dokáže série nabídnout. A tou je právě takřka filmový příběh, který vás nutí polykat stranu za stranou a doslova vás vtáhne do děje.

Čtrnáctý díl tak rozhodně stojí za to a ukazuje, že Živí mrtví si dokáží držet překvapení i po čtrnácti dílech. A zřejmě nikdo není v bezpečí – takže nás čeká dalších pár měsíců napětí, co se stane dál.

Běžná sekce: