Živí mrtví 2: Míle a míle


Zombie filmy vám obvykle ukáží boj (ještě obvykleji) schopného hrdiny, který pokud nemá přímo nadlidské schopnosti, tak je za a) zneuznaný člen zásahovky, za b) mariňák trpící traumatem z války nebo má za c) aspoň kontakty do nejvyšších míst. Jak ale zombie apokalypsu prožívají obyčejnější lidí. Mají šanci na přežití – a jak je hrůzné zážitky mění v průběhu ne několika málo dnů, ale týdnů a měsíců?

ObálkaTak právě o tom je série Živí Mrtví od Roberta Kirkmana, kterou jsme si již představili v předchozím článku. V tomto textu se blíže podíváme na druhý díl – Míle a míle. Jak už název napovídá, čeká naše hrdiny dlouhá cesta za hledáním nového domova. A nebude to nijak snadné, protože co se zdá jako idylické útočiště, může skrývat mnohá nebezpečí. Nebezpečí, za které někteří ze skupinky přeživších zaplatí v životech.

Skutečné nebezpečí ale ukrývají sami lidé. V tak krizových situacích, jako je zombie apokalypsa, vyplouvá nad povrch, nebo pod ním už minimálně silně bouří, skutečná povaha lidí. Nesvázáni společenskými pravidly mohou být mnohem nebezpečnější než samotní zombie. A mnohem bezcitnější.

Samotný příběh se opět trochu zamotává. Hlavního hrdinu, policistu Ricka, čekají starosti nejen o přežití celé skupiny, ale i o vlastní budoucnost. Samozřejmě nic nejde prozrazovat, ale kdo četl první díl, ví, že se ohrožení objeví v nejnečekanější chvíli a z nejnečekanějšího směru.

Čeká na vás rychlá jízda, spousta zvratů i měnících se osudů naší řídnoucí skupiny hrdinů, přesně tak, jak jste u Živých mrtvých zvyklí. Podaří se jim najít útočiště dál od Atlanty? A neztratit při tom další členy? To všechno skrývající Míle a míle téhle cesty.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: