Živí mrtví 22: Nový začátek


Ruku na srdce, poslední díly Živých mrtvých byly sice pořád parádní, nicméně přeci jen už se v nich začal plížit stín natahování a opakování děje. Chtělo to prostě změnu, nový začátek – a přesně to si uvědomil i Robert Kirkman a ve dvacátém druhém díle této komiksové série nás posunul podstatně dál.

Obálka komiksu Uběhlo několik let a svět se, zdá se, alespoň trochu uklidnil. Osady, které jsme poznali v předchozím díle při jejich boji o svobodu, v rámci možností prosperují. Chodící mrtví se stali hrozbou, kterou je třeba brát stále vážně, ale které se dá s trochou obezřetnosti vyhnout. A právě v této situaci doráží do Alexandrie, Rickovy osady, skupina nováčků.

Na obálce komiksu upoutá nápis „Ideální start pro nové čtenáře“. Je to trochu odvážné, nicméně celkem pravdivé tvrzení. Samozřejmě se setkáme se spoustou odkazů na předchozí knihy, ale díky časovému odstupu v ději je možné začít skoro od začátku. Vztahy mezi postavami jsou ukotvené a nové čtenáře nemusí zajímat, že trvalo někdy mnoho předchozích dílů, než dospěly do současného stavu. Věrné fanoušky pak zcela jistě potěší, že jejich hrdinové neustrnuli v čase, ale mírně se změnili povahou i vzhledem.

Jsou to pořád staří známí Živí mrtví, ale Nový začátek jim skutečně vlil krev do žil. A krom spousty seznamovacích scének nás čekají i první náznaky nové hrozby, která na komiksové hrdiny čeká. A nebyl by to Robert Kirkman, kdyby ta současná nebyla ještě větší a hrozivější než ty poslední.

Ukázka komiksu