Živí mrtví 23: Šepot a řev


V minulém díle této oblíbené postapokalyptické komiksové série proběhl velký časový posun v příběhu. Staré dobré postavy zůstaly, jen o nějaký čas zestárly. Tak či tak byla předchozí kniha spíš výkopem – čtenáři se především museli seznámit s novou situací i životem hrdinů, a tak na nový příběhový oblouk zbylo skutečně jen málo prostoru. Nové dobrodružství tak získává na obrátkách až s dvacátou třetí knihou s názvem Šepot a řev.

Obálka komiksu A nutno říct, že to vypadá, že se Kirkmanovi podařilo do světa Živých mrtvých přijít s něčím neotřelým. V tomto díle má nový příběh dostatek prostoru se pořádně rozvinout a už od prvních stránek se rozjíždí hned několik zajímavých zápletek. Některé z nich se uzavřou ještě v tomto díle, jiné budou mít teprve důsledky v budoucnu. Ostatně jak už je zvykem v sérii, která napětím mezi díly připomíná kvalitní seriál.

Z výše uvedeného pohledu se tak Kirkman drží úspěšné, byť ohrané šablony – nicméně, pokud už máte dojem, že ho dokážete prokouknout, tak vás Šepot a řev pěkně vyvede z omylu. Posun v čase příběhu posunul i motivy hrdinů a ti teď přeci jen jednají trochu jinak. Navíc, závěr dvacáté třetí knihy skrývá i příslib zajímavého pokračování. Nezbývá než doufat, že se toto očekávání skutečně naplní.

Šepot a řev je rozhodně nadprůměrným kusem série. Pro nováčky je určitě důležité začít buď od úplného začátku nebo od předcházející knihy de facto restartující sérii. Dlouhodobí fanoušci série pak budou určitě potěšeni, protože nový příběh rozhodně nezavání nějakým opakováním starých klišé.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: