Živí mrtví 24: Život a smrt


Obálka komiksu Nový příběh komiksových Živých mrtvých nabírá grády. Nová hrozba v podobě Šeptačů se stále více zhmotňuje, stejně jako problémy v jednotlivých osadách, které se zatím marně snaží o navrácení starých pořádků v šíleném světě plném nemrtvých. Robertu Kirkmanovi se podařilo rozjet hned několik příběhových linek a čtenář může jen tušit, která z nich se rozvine do hlavního děje a která zatím zůstane u ledu.

Po restartu série, respektive časovém posunu v ději, se komiks předchozí dvě knihy věnoval postupnému rozjezdu, ale ve dvacátém čtvrtém dílu už nabral tu správnou hybnost. Konečně dojde na trh, setkání obyvatel jednotlivých osad. A zdá se, že to bude na dlouhou dobu poslední normální událost v životě přežití zombie apokalypsy.

V knize čeká na čtenáře hned několik zlomových okamžiků, nicméně většinou děj plyne postupně dál a dál. Až do samotného závěru, který patří k tomu nejlepšímu ze série. No, čekání na další díl bude opět napjaté.

Už u minulých dílů restartovaných Živých mrtvých jsme nešetřili superlativy. Oživení, kterému se sérii dostalo, přineslo zcela nové možnosti děje. Zároveň si však série zachovala to, co na ní bylo nejlepší. Skvělou ukázkou skloubení nového a starého je právě Život a smrt. A zdá se, že se máme na co těšit.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: