Živí mrtví 25: Není cesty zpět


Obálka komiksuPopulární komiksová série Živých mrtvých pokračuje už svým dvacátým pátým dílem a rozhodně neztrácí dech. Robert Kirkman dokázal připravit pro čtenáře nová překvapení. A v nové knize ukazuje, že jich má ještě celou řadu v rukávu – a nezbývá nic jiného, než čekat, kdy a které vytáhne. A které se nakonec ukáží jen slepými uličkami, které měly čtenáře napínat.

V minulém díle udělal celý svět Živých velký krok do zcela nové kapitoly. Scéna příběhu posunutého o dva roky dále už byla postavena dostatečně, aby přišlo první velké překvapení. A na toto překvapení Není cesty zpět navazuje. V tomto ohledu podle zvyklostí série nelze čekat další velký zlom, protože jednotlivé postavy se teprve musí vypořádat s hrůznou událostí z konce minulého dílu.

Série Živých mrtvých si nadále zachovává to, čím je typická – tedy napětí podobné seriálu, ve kterém na konci každého dílu čeká na čtenáře překvapení, které je drží v napětí do dalšího pokračování. A tak fanouškům série nezbývá než trpělivě čekat několik dalších měsíců, než se jejich touha po pokračování alespoň dočasně uspokojí.

Není cesty zpět fanouškům série udělá radost, byť určitě nebude patřit mezi ty zlomové díly, které si budete pamatovat zpětně. Pro ty, kteří zatím se Živými mrtvými nemají zkušenost lze jen doporučit buď začít s jedničkou, nebo případně dvacátým druhým dílem, kdy série prošla částečným restartem.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: