Živí mrtví 28: Neodvratný osud


Je to tady. Komiksová série Živí mrtví přichází s dalším zlomovým dílem, který uzavře jednu významnou kapitolu příběhu. Tentokrát se nebude hrát na otevřené konce, naopak se dočkáme toho, že se Rick a ostatní přeživší zombie apokalypsy postaví jedné z největších výzev, obřímu stádu nemrtvých valícímu se přímo na jejich osadu.

Obálka komiksuNeodvratný osud se jen velmi těžko hodnotí bez prozrazení části děje. A jelikož se tomu chceme vyhnout, můžeme jen konstatovat, že na čtenáře čeká několik zásadních překvapení – a zároveň je nečeká oddalování výzev do dalších dílů (krom nutného závěrečného rozjezdu dalšího příběhu). Na druhou stranu tentokrát zůstává po přečtení trochu pachuť toho, jak rychle se s některými částmi děje Robert Kirkman vypořádal. Ale to může být jen osobní názor.

Dvacátý osmý díl Živých mrtvých každopádně vytahuje všechny silné zbraně série. Akci, během které v mžiku přelítnete několik stránek, i delší dialogy, které tempo čtení naopak zpomalí před dalším zlomem. Je jasné, že řadu námětů tímto dílem Robert Kirkman uzavřel a vyčerpal. Nezbývá než s očekáváním doufat, že v pokračování přijde úplně s něčím novým. S ohledem na to, že už několikrát dokázal v sérii překvapit přehozením příběhové výhybky na jinou kolej, tato očekávání jsou rozhodně pro fanoušky světa Živých mrtvých nemalá.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: