Živí mrtví 29: Jak daleko zajdem


Život hrdinů komiksové série Živí mrtví by v několika předchozích dílech rozhodně nešlo označit za poklidný. A to i na poměry světa, kterému vládnou oživlé zombie. Co mohlo, to se začalo kazit. A některé postavy, jak bylo zejména v prvních dílech pravidlem, za to zaplatily cenu nejvyšší.

Obálka komiksu Dvacátý devátý díl by se tak nabízel jako rekapitulační, ve kterém jsou oplakáváni padlí a znovuvybudována zničená obydlí. I toho se v Jak daleko zajdem dočkáme. Ovšem zdaleka to nebude všechno. Tentokrát Robert Kirkman s možnostmi nešetří a velkoryse rozvíjí hned několik větví příběhu. Ano, těšte se na klasický seriálový cliffhanger (otevřený konec), který vás bude držet v napjatém očekávání pokračování. Na druhou stranu, z předchozích stran nebudete mít pocit žádné nastavené kaše. Prostě se před vámi odvíjí příběh, jehož rozuzlení bude zase jednou pořádně zajímavé.

Úlevou napjatým fanouškům může být fakt, že české vydání komiksové série je ještě pár dílů pozadu za anglickým originálem a Nakladatelství CREW tempo vydávání nezvolňuje. Čekání tak nebude dlouhé. Ačkoli je otázkou, zda další pokračování přinese hrdinům více dobrého než špatného.

Dvacátý devátý díl Živých mrtvých rozhodně patří k nadprůměru této části série. Byť na velké zlomy nedojde, ani na chvilku se nebudete nudit. Jak daleko zajdem je prostě nacpané dějem a vývojem jednotlivých příběhových linek.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: