Živí mrtví 31: Skrz naskrz prohnilé


Komiksová série Živí mrtví vrcholí. Zbývá jediný díl a uzavře se jedna z největších cest na českém komiksovém trhu. Cesta, která v českém vydání započala v roce 2009. Ale než fanoušci série zamáčknou slzu, čeká nás ještě pořádná jízda.

Obálka komiksu Třicátý první díl právě k tomu otevírá cestu. V duchu některých předchozích dílů chystá půdu pro velkolepé finále. Ale na druhou stranu ani on nešetří překvapeními a akčními scénami. Prostě poctivý předposlední díl série, který rozhodně nenudí.

A co na nás čeká? Vracející se civilizace v tom nejdrsnějším ohledu. Intriky a třídní boj, toho všeho si užijeme dosyta. Společenství, které Rick s přáteli nedávno objevili, je pohádkou jen pro vyvolené. A ostatní z toho nejsou zrovna šťastní. Stejně jako některé další postavy příběhu teď už asi víte, že to Ricka v klidu nenechá.

Už výše padlo, že Skrz naskrz prohnilé je dílem, který sérii skutečně nedělá ostudu. Bez nadsázky by ho šlo označit za jeden z nejlepších dílů, které vytváří půdu pro finále příběhové kapitoly. A pokud si tuto kvalitu udrží i poslední díl, skončí Živí mrtví skutečně na vrcholu. Všechno dobré musí někdy skončit, ale o to více si toho můžeme užít. A možná pak dostanete chuť si zopakovat sérii zase od začátku – nebo dosbírat díly, které vám chybí.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: