Znovuzrození hrdinů DC


Před dvěma lety se rozjel dosud zřejmě nejambicióznější český komiksový projekt. Pod hlavičkou hned dvojice českých komiksových lídrů – Nakladatelství BB art a Nakladatelství Crew – začal vycházet nedávný restart komiksového univerza DC. Sice jako výběr toho nejlepšího, ale pořád ve frekvenci více než dvou knih měsíčně.

Obálka komiksu Ambice jsou opravdu velké a odvahou je lze připodobnit třeba k rozjezdu filmového univerza Marvelu. I tady nás totiž čeká jeden velký provázaný svět, ve kterém se mnohé postavy pravidelně potkávají. I tady zároveň dojde na komiksové hrdiny, kteří jsou českým čtenářům známi spíše jen zběžně jako vedlejší postavy nebo z několika málo vybraných komiksových knih.

Úvodní kniha, která nese stejně jako celý projekt jméno Znovuzrození hrdinů DC, je rychlou ochutnávkou toho, na co se můžeme těšit. Hlavní roli v ní hraje Flash, ale postupně se podíváme za velkou částí komiksových superhrdinů, jejichž série následně také začaly vycházet. Protože velká většina českých čtenářů pravděpodobně nevidí do hloubky univerza DC, přijde vhod i závěrečný přehled různých narážek a příběhového pozadí jednotlivých postav.

Znovuzrození hrdinů DC je sice ochutnávkou, ale příběh, který obsahuje, má skutečně silný závěr. A zároveň je příslibem toho, na co se můžete v navazujících knihách těšit. Vždyť české vydání už čítá skoro šest desítek knih a mezi sériemi si určitě najdete i tu (nebo ty), které jsou vám nejbližší.

Ukázka komiksu

Přehled vydaných komiksů i jednotlivých řad najdete na stránkách projektu.

Běžná sekce: