Balíčky, turnaje


Karta GandalfaVe STARTER SETu je připraveno dostatečné množství karet na sestavení čtyř balíčků – jednoho pro každou sféru, přičemž ke každému náleží ještě jedna kopie jediné neutrální karty ve STARTER SETu, Gandalfa. Ke každé ze sfér jsou připraveni tři hrdinové. Samozřejmě, až si hráči hru trochu osahají, očekává se, že budou vytvářet vlastní balíčky. Ať už vícesférické, tak monosférické – což podporují pravidelná měsíční rozšíření, která zvyšují množství karet a tím i strategií a taktik samotného hraní.

Pro hru jsou nastavena i základní pravidla pro případné turnajové hraní. Turnajové PLAYER DECKy musí obsahovat nejméně 50 karet, přičemž v nich nesmí být, podle jména, obsažena žádná z karet více než ve třech kopiích. Počet hrdinů je omezen na 1-3 – samozřejmě při více hráčích je nutnost se domluvit, kdo bude toho jakého hrdinu hrát, protože ten může být ve hře jen jednou (jedná se o UNIQUE kartu).

Během stavby takového balíčku je samozřejmě třeba myslet také na to, jakým způsobem bude hráč platit za karty, které v něm má. Také může být lákavé začít hru s trojicí nejsilnějších hrdinů, ale to s sebou nese i riziko začátku hry s vysokým THREAT LEVELem. Stejně tak může vypadat silně balíček s ALLY, ATTACHMENT či EVENT kartami se silnými vlastnostmi – u nich ale bude zase dlouho trvat, než se shromáždí dostatek RESOURCE tokenů na jejich zahrání.

Každá ze sfér má samozřejmě své silné i slabé stránky a stejně tak i svůj styl hry. Toto se nejlépe pozná při hraní základních balíčků, byť jejich schopnosti jsou bez dalších rozšíření stále omezené. Ovšem po přidání karet z rozšíření se schopnosti jednotlivých sfér dále prohlubují.

Balíčky se samozřejmě nemusí stavět jen kolem sfér a jejich kombinací, ale i kolem TRAITů (například GONDOR či DWARF a řady dalších). Už v základní sadě lze vysledovat několik, kolem kterých se dá balíček vybudovat. Klíčem pro takové balíky jsou samozřejmě karty posilující či jinak podporující daný TRAIT.

Běžná sekce: