Úrovně hry


Hru samotnou lze hrát na několik úrovní obtížnosti a záleží jen na hráčích, jak tvrdému odporu ENCOUNTER balíčku a tím i riziku prohry se chtějí vystavit.

 

Základní úroveň

Základní hra je vhodná pro začátečníky, kteří se nechtějí vystavovat nejnáročnější úrovni hry a zároveň riziku nevypočitatelnosti v podobě SHADOW efektů. Při této hře nejsou během COMBAT fáze přiřazovány SHADOW karty. Ty totiž představují náhodu během boje a činí hru mnohem obtížnější. Samozřejmě až se hráči sžijí s pravidly a mechanikami pravidel, tak se doporučuje přechod k normální úrovni hry, která obsahuje SHADOW karty.

Ukázková Treachery karta se Shadow efektemNormální úroveň

Normální level se odehrává podle popsaných pravidel.  Klasicky se tak udělují SHADOW karty a tak dále.

Expertní úroveň

Expertní level je nadstavbou normální úrovně hry – hráči se v něm mohou pokoušet projít všemi třemi scénáři v základní krabici (nebo nějakou jinou kombinací scénářů) s použitím stejné kombinace hráčů, balíčků a hrdinů. Pak může být vypočteno celkové souhrnné skóre celé kampaně součtem skóre jednotlivých her.

Noční můra

Na této úrovni nenavracejte při průchodu několika scénáři za sebou úroveň THREAT TRACKERu na startovní hodnotu – stejně tak neubírejte zranění charakterů nebo nezamíchávejte znovu herní balíček. Samozřejmě ze zkušeností doporučujeme případně upravovat velikost herního balíčku a horní úroveň THREAT pro vyřazení hráče tak, aby bylo vůbec možné několik scénářů takto za sebou odehrát (tato možnost není v pravidlech, nicméně to už se jedná o úpravy samotných hráčů a to jak si hru sami nastaví).

Běžná sekce: