Batman: Evropa


Už se vám omrzel Gotham? Že by ale byl Batman mimo kulisy tohoto alternativního New Yorku jako pěst na oko? No, komiksová kniha Batman: Evropa vám na to poskytne odpověď.

Obálka komiksu Batman se nakazil záhadnou nemocí. A pomalu mu začíná ubývat čas na záchranu. Spása se, zdá se, skrývá někde v Evropě, a tak Temný rytíř nečeká až ho osud dožene a vyrazí na Starý kontinent. Z děje už moc dalšího prozrazovat nebudeme – krom dvou věcí. Dojde na setkání s celou řadou starých známých, z nichž hraje důležitou roli Batmanova Nemesis. Ano, na scénu dorazí Joker, a to v hodně netradiční roli. A ta druhá informace? Podíváme se i do Prahy!

Krom originálního a zajímavého příběhu pod taktovkou scénáristů Mattea Casaliho (Catwoman) a Briana Azzarella (Hellblazer, 100 nábojů) vás dostane i kresba. Té se chopili hned čtyři kreslíři: Jim Lee (Liga spravedlnosti), Giuseppe Camuncoli (Spider-Man), Diego Latorre a Gerald Parel. A v čem je tak zajímavá? Hlavně v tom, že se postupně mění spolu s Batmanovou postupující nemocí. Batmanovi se postupem času dál a dál zatemňuje mysl a on ztrácí ponětí o tom, co je skutečnost a co se mu zdá. A spolu s tím se rozostřuje i kresba, která příběh provází.

Batman má na svém kontě pěknou řádku skvělých komiksů. Pokud máte rádi superhrdiny a zároveň nechcete žádné tuctové knihy, u Batmana budete mít široké pole výběru. Do se teď v českém vydání směle zařazuje i Batman: Evropa. Tvůrcům se povedlo něco, co se v komiksech často nevidí – jakmile budete mít komiks za sebou, dostanete chuť se rychle vrátit na začátek a znovu si ho vychutnat s veškerou jeho originalitou a nápadem.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: