Batman: Rok nula – Tajné město


Jsou restarty a restarty. Komiksoví superhrdinové si jich rozhodně užívají plnými doušky – zvlášť v současné době, když se na tuto klasiku komiksového žánru ze všech stran tlačí dravá konkurence originálních sérií se zcela jinými náměty. A tak nezbývá, než poslat desítky let staré hrdiny zpět na začátek jejich kariéry, do moderních kulis a prostředí blízkého současnému čtenáři. A nutno říct, že takový restart vůbec nemusí být špatná věc – stačí pojmout starou látku novým stylem, ideálně pod vedením skupiny talentovaných komiksových autorů.

Obálka komiksu A právě taková sestava, v čele se Scottem Snyderem, dostala do rukou Batmana, postavu, která už si v komiksu i na filmovém plátně prošla tolika restarty, že se může zdát, že nelze jeho čtenáře překvapit. Rok nula – Tajné město ale ukazuje přesně něco jiného. Bruce Wayne, budoucí Batman, dostal do vínku charakter, který je dostatečně nový i tradiční zároveň. Prostě, co stálo za to, zůstalo zachováno, a tento základ byl okořeněn pár novými prvky. Nečekejte ale nějakého antiBatmana, ten z Roku nula je naopak čirou esencí toho, jak byl měl netopýří muž vypadat v dnešní době.

Do cestě se mu přitom staví protivník, který má všechny trumfy v ruce. Red Hood totiž ovládá zločinecký gang složený z obyčejných lidí, ze kterých jejich hříchy udělali loutku tohoto tajemného padoucha. Zcela v duchu superhrdinských komiksů se tak můžete těšit na tvrdé boje i zlověstné plány. Ale zejména na zrození nového Batmana i řady jeho budoucích spojenců a protivníků.

Krom hlavního příběhu pak Rok nula – Tajné město obsahuje i trojici krátkých příhod zmiňovaných v hlavním příběhu, které dokreslují charakter Bruce Wayna a ukazují jeho vskutku superhrdinské schopnosti.

Ukázka komiksu

Batman: Rok nula – Tajné město je slibným začátkem nové série, která by si mohla mezi našimi čtenáři získat své věrné fanoušky. Je totiž esencí moderního superhrdinského dobrodružství v komiksovém balení.

Běžná sekce: