Conan: Dcera pána mrazu a další povídky


Když v předmluvě ke komiksu jeho autor Kurt Busiek píše, že by si přál, ale Conanovy příběhy pod jeho vedením dokázaly své čtenáře unést, asi netuší, jak může být blízko od pravdy. Když jsem totiž Conanova dobrodružství četl, jako by najednou kolem mě vzniklo vakuum. Čtu kapitolu, pak další – mrknu na hodinky a najednou o půl hodiny víc!

Obálka komiksuCo se totiž první knize znovu vyprávěných Conanových dobrodružství nedá upřít, je fakt, že skutečně dokáží své čtenáře vtáhnout do děje. Konec každé strany napíná očekávání a nutí se podívat na tu následující. A tak pořád dokola.

Dcera pána mrazu vychází se stejnojmenné krátké povídky a inspiraci rovněž čerpá v Nemedijských kronikách. Pokud jste fanoušky Howarda a jeho dílo znáte nazpaměť, nemusíte se bát, že by vám to zkazilo celkový zážitek – příběh, který se celou knihou vine, tyto texty výrazně rozšiřuje a dostává do nových rovin.

Co mě občas neoslovovalo, byla kresba Caryho Norda. Řekl bych, že jeho styl byl celkem rozkolísaný. Od opravdu příjemné a trefné kresby po poněkud rušivě disproporční postavy. Co je ale hlavní, nešlo o nic tak hrozného, že by to zkazilo zážitek z příběhu.

Conan: Dcera pána mrazu a další povídky je sebevědomým zástupcem žánru sword and sorcery. A na mnoho takových v českém komiksovém světě nenarazíte. Spolu se sympatickým titulním hrdinou vám tento komiks přinese zážitek, který si do poslední chvíle budete užívat.

Ukázku komiksu a možnost jej nakoupit najdete na webu jeho vydavatele Comics Centrum.

Ukázka z komiksu

Běžná sekce: