Goon: Nic než utrpení


Myslíte si, že víte, co to znamená ujeté? Že nejde smíchat mafiány třicátých let, zombie, hromady morbidního humoru a bizarností? Tak to jste asi nečetli Goona. Tento komiks u nás vydaný v luxusní péči nakladatelství Comics Centrum si v Americe od svého začátku v roce 2002 dokázal získat hodně zajímavé postavení.

A když do jeho stránek nahlédnete, pochopíte proč.

Ukázka z komiksu

Obálka komiksu

Zdá se, že už těm několika povídkám, ze kterých se skládá první kniha Goon: Nic než utrpení, není na světě nic svaté. Jsou parodií toho nejhrubšího zrna, která možná některé útlocitnější odradí, ale ty zbylé dostane takřka do transu.

Myslím, že nejsem jediný, koho by zajímalo, čím si Goonův autor Eric Powell pomáhá ke stimulaci své představivosti. Ta totiž ze stránek přímo sálá. A to ať už se jedná o výtvarnou stránku, tak o neustálé hlášky střídající jiné hlášky.

 

M-maminko… ty zuby… strašně moc zubů.

Neboj se, chlapče, strávíš pár let u cvokaře a budeš zase zdravej jako rybička.


Goon: Nic než utrpení je vlastně sledem jen lehce provázaných příhod a naprosto nečekaných předělů mezi nimi. Uprostřed akce tak na vás vykoukne plakát lákající na komiks se superhrdinou, který by si kupovali možná tak mentálně narušení jedinci. A že jich mezi postavami Goonova univerza najdete požehnané množství.

Goon nemusí a ani není pro každého. Pokud máte rádi hodně ujeté příběhy, ve kterých se nejde pro kulku daleko, asi jste narazili na novou modlu. A pokud náhodou ne, podívejte se aspoň na ukázku, možná vás styl tohohle komiksu přeci jen osloví.

 

Četné další ukázky z komiksu a možnost jej zakoupit máte na webu Comics Centra.

Ukázka z komiksu

Běžná sekce: