Green Blood – Zelená krev 4


Blížíme se k vrcholu této uzavřené manga série. Ve čtvrtém díle pokračujeme v pravém westernovém dobrodružství bratrů Brada a Luka, ze kterých se stali neúnavní pronásledovatelé lupičské bandy jejich vlastního otce. A ve čtvrtém díle se toto jejich pronásledování patřičně rozjíždí, skoro ve stylu legendárního Kill Bill.

Obálka komiksu Mezi silné stránky komiksové série Green Blood rozhodně patří originalita. Zatímco první dva díly připomínaly Scorseseho Gangy New Yorku, nyní se před čtenáři rozehrává klasický western. Včetně některých jeho klišé (neporazitelný padouch nemilosrdně kosící strážce zákona, indiáni, osamělí mstitelé), ke kterým se ale tvůrce mangy Masasumi Kakizaki v doslovu sám hrdě hlásí. A nutno dodat, že se rozhodně nemá zač stydět.

Spolu se změnou prostředí se mění i postavy a jejich role. Mnohem větší prostor dostal mladší z obou bratří Luke. Ten navíc není už tím naivním bezbranným zastáncem spravedlnosti. Ačkoliv své ideály neopustil, umí se za ně postavit s pistolí v ruce.

Navzdory bohatství české manga produkce patří série Green Blood určitě k tomu originálnějšímu. A zároveň námětem i pojetím bližšímu běžnému středoevropskému čtenáři. Pokud máte rádi westerny, užijete si i tento komiks. A s velkým očekáváním se budete těšit, jakého završení dojde v posledním, pátém dílu.

 

Ukázka komiksu