Shazam!: Monstrózní společenství zla


Zcela na rovinu, obálka komiksu Shazam! asi nebudí velká očekávání u starších fanoušků komiksu. Stačí ale pohledem zamířit do pravého horního rohu a některým se může v hlavě rozsvítit blikající kontrolka. Ano, za knihou stojí Jeff Smith, který si mnohé české čtenáře podmanil originálním komiksem Kůstek. A stejné kouzlo se mu podařilo vnést i do světa superhrdinů v remaku série Shazam!.

Obálka komiksu Pokud nemáte s Kůstkem zkušenosti, tak vás čeká příběh, který spojuje dětskou hravost a stylizaci s dospělými tématy. Snad nikomu se to nedaří tak dobře jako Jeffu Smithovi a Shazam!: Monstrózní společenství zla má už od začátku nakročeno k tomu, aby vystoupil z průměru superhrdinských komiksů a aspiroval na zařazení mezi klasiky tohoto žánru.

V komiksu sledujeme boj malého sirotka Billyho Batsona jak s útrapami života na ulici, tak s nepřáteli toužícími vyhladit lidstvo (obojí je pro něj zhruba stejně nebezpečné). Kniha si dovedně hraje s klišé superhrdinských komiksů, jednou se na nich veze, podruhé je obrací zcela naruby. A k tomu jako plus přidejte i dětsky laděnou kresbu, která k příběhu sedí jako ulitá a rozhodně jí sluší barva v podání Steva Hamakera.

Komiks Shazam! můžeme s klidným svědomím doporučit, ať už jste fanoušky superhrdinských komiksů či ne. A pro ty, kterým se líbil Kůstek, jde takřka o povinnost, protože Jeff Smith nám v Shazam! ukazuje, že to rozhodně nebyla žádná náhoda a s komiksy to prostě umí.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: