Spiderman/Deadpool 5: Závody ve zbrojení


Tento komiks budete buď milovat nebo nenávidět – neboť v jakém jiné superhrdinské komiksové sérii může být Peter Parker alias Spiderman tím rozumnějším na scéně? Tady však má parťáka, který se zrovna moc dospěle nechová. Pokud ale vyhledáváte právě zběsilé hlášky a odlehčenou atmosféru pod taktovkou Deadpoola, jste na správném místě.

Obálka komiksu Tato dvojka – podle Deadpoola nerozlučných přátel – dohromady docela válí. Není divu, když je kvůli oblibě červených kostýmů můžete nezřídka zaměnit. A okolo záměn se bude točit i tento díl série, neboť na scénu přichází Chameleon. Zloduch, který na sebe dokáže brát podobu jiných lidí. A hlavní hrdinové nebudou nikdy vědět, s kým zrovna mají tu čest se buď mlátit nebo spolupracovat.

Spolupráce Spidermana a Deadpoola totiž nejde úplně po drátku. Chvíli funguje, jen aby se mezi nii o stránku dál strhla bitka nebo se objevil nějaký podfuk. No, o to druhé se narovinu stará především Deadpool. Ten je i tahounem celého komiksu, jak z pohledu příběhu, tak samozřejmě i ujetých hlášek, jejichž nedostatkem nikdy netrpí.

Závody ve zbrojení jsou pátým dílem série. Pokud jste nečetli předchozí čtyři knihy, můžete klidně začít od té nejnovější. Návaznosti v ní sice jsou, ale to není nic nezvladatelného pro čtenáře superhrdinských komiksů, kteří jsou zvyklí přesouvat se z jedné alternativní verze událostí do jiné. A jak už bylo zmíněno v úvodu, komiks vás buď dostane nebo vám nesedne. Ale to nezjistíte do té doby, než se do něj opravdu pustíte.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: