TZ: Batman se vrací!


Začátkem minulého roku se uzavřela epická batmanovská série Toma Kinga, ve které se Gotham dostal do rukou Banea, Batman navázal milostný vztah s Catwoman (dokonce se chystala i svatba za účasti Supermana), objevili se noví hrdinové… a zemřel Alfréd.

Rozhodně to byla řada, která se zapsala do batmanovských dějin. Nebylo lehké na ni důstojně navázat.

Ale slavnému scenáristovi Jamesi Tynionu IV se to povedlo. Rozjel velkolepý strhující thriller, ve kterém skupina padouchů začíná realizovat dávný plán na zničení Temného rytíře. Do města přijíždí Deathstroke, nejslavnější nájemný zabiják světa, brzy následují další a Batman se náhle ocitá v obklíčení profesionálních vrahů – i gothamského stálého zločineckého kádru, od Riddlera přes Penguina až po Harley Quinn.

Obálka komiksu

Ale tohle všechno jsou jen věci na odvedení pozornosti. V pozadí tahá za nitky tajemná postava a aby to bylo ještě horší, ukáže se, že je v tomhle smrtícím tajemství namočená i Catwoman, Batmanova životní láska.
A co teprve až dorazí Joker.

„I když tahle série navazuje na Kingovu řadu,“ říká ředitel Nakladatelství CREW Petr Litoš, „rozjíždí zcela nový příběh, který nehází novým čtenářům klacky pod nohy. Přináší fanouškům to, co chtějí a zároveň je zvládá stále překvapovat.“
Na novém Batmanovi se opět sešel tvůrčí výkvět. Především je tu scenárista James Tynion IV, který stojí třeba za temným Jokerem, se Scottem Snyderem spolupracoval na minisérii Temné noci – Metal, psal Detective Comis a u nás mu vyšel i horor To, co zabíjí děti. Zatímco Kingův Batman byl spíš tlumený a komorní, Tynion šlape od prvních chvil na plyn a předvádí opravdu monumentální akční jízdu.

K tomuhle má i skvělé kreslířské partnery, mezi nimiž hraje prim Guillem March, který má na svědomí jak úspěšné autorské komiksy (Karmen, Laura) tak intenzivní a až hororové superhrdinské řežby, jako je právě už výše zmíněný Joker. Je to velmi intenzivní a strhující tvůrce a Gotham je v jeho podání vážně démonické místo k životu.

První díl série, která by u nás měla vyjít v 7 knihách, je už v současnosti na pultech a dá se počítat s nějakými třemi díly ročně. Čtenáři by tedy neměli být dlouho v napětí. A rozhodně by si tuhle řadu neměli nechat ujít, protože Tynion IV slibuje otřást nejen Batmanem, ale i celým Gothamem.

Jedno je jisté – rok 2024 bude rokem Batmana!

Běžná sekce: