Usagi Yojimbo 27: Město zvané Peklo


Komiksová dobrodružství dlouhouchého ronina se ve svém českém knižním vydání pomalu blíží třicátému dílu. A přestože stálice českého komiksového nebe s posledními knihami občas ztrácela dech, Město zvané Peklo rozhodně patří mezi ty silnější, které jsme měli tu čest letos či loni potkat.

Obálka komiksu Dvacátá sedmá kniha je kombinací delšího příběhu proloženého krátkými epizodami. V tomto rozložení se Stan Sakai poměrně našel, protože mu umožňuje jak rozvinout postavy, které by v krátké povídce působily až moc černobíle, tak využít nápady, které jsou zajímavé, jen ne dost nosné pro celou knihu.

Město zvané Peklo nepřekvapivě vypráví příběh o městě, jemuž obyvatelé právě tak přezdívají. Ulice totiž obchází teror, který má možná oproti očekávání fanoušků zcela lidskou povahu. Přestože si v knize užijeme i nadpřirozena, tentokrát je peklo rozpoutáno v boji dvou znepřátelených gangů. A nebyl by to samozřejmě Usagi, aby se do takového boje nezapletl.

Nový díl Usagiho dobrodružství udělá radost jak jeho věrným fanouškům, tak případným novým čtenářům série. Pro ty první obsahuje krom kvalitního příběhu i několik odkazů na předchozí díly – a pro ty druhé si udržuje devizu v podobě velké nezávislosti na předchozím dění série. Pokud jsme v minulých recenzích občas kritizovali stagnující nápady, tak Města zvané Peklo můžeme s klidným srdcem doporučit.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: