Vesmírný Usagi


Snad už ani netřeba představovat našim čtenářům sérii Usagi Yojimbo, která u nás patří mezi ta nejpopulárnější komiksová díla. V češtině už vyšly na dvě desítky knih s dlouhouchým králičím samurajem. A po barevné knize Yokai tu máme i další díl mimo sérii – Vesmírného Usagiho.

Obálka komiksuJak už název napovídá, tentokrát se přeneseme z feudálního Japonska do daleké budoucnosti, ve které samurajské klany neovládají pouhé hrady a vesnice, ale rovnou celé planety. A místo bitev pěších a na koni nás čekají vesmírné bitvy stíhaček a křižníků.

Naším hrdinou je vzdálený potomek Usagiho, který – aby se nám to nepletlo – má rovněž jméno Usagi. Tenhle Usagi je jedním z velitelů klanu Shirohoshi a ochránce jeho korunního dědice.

Jak už jsme z Usagiho dobrodružství zvyklí, nic nebude poklidné. Zrádní sousedi i zrádní členové vlastních řad, nestvůry, skrývání i bitvy, nic z toho čtenáře nemine.

V příbězích se vrací analogie našich starých známých – Usagiho milované Tomoe i potulného lovce hlav Gena. Prostor ale dostávají i postavy bez předloh – korunní dědic klanu Shirohoshi, Kiyoshi, či vědátor, doktor Takenoko.

Hlavní část knihy tvoří volně provázaná trojice povídek, doplněná ještě dvojicí opravdu krátkých kousků. Zatímco tyto doplňky vyloženě osloví jen fanoušky série, hlavní příběh knihy Vesmírný Usagi nese otisk toho nejlepšího, co Stan Sakai do Usagiho a komiksového světa kdy přinesl.

Ukázka komiksu

Vesmírný Usagi je pro fanoušky Usagiho jasná volba. Ale stejně tak může oslovit ty, kteří se do žádné rozsáhlé série pouštět nechtějí a mají raději jednodílné příběhy. Vesmírný Usagi rozhodně uspokojí obojí.

Běžná sekce: