Wolverine: Starej dobrej Logan


Pamatujete si na snímek Logan z roku 2017, ve kterém ve velkolepém stylu uzavřel Hugh Jackman svou kariéru jakožto Wolverine? Na to, jak tuto postavu změnilo stáří a semlel tvrdý osud? Tak přesně na to se můžete těšit i v knize Starej dobrej Logan. A když si tento příběh vzala na starost scénáristická legenda Mark Millar, které asistuje kreslíř Steven McNiven, je o kvalitu postaráno.

Obálka komiksu Zároveň se nebojte, že by se vám odkazem na film Logan vyzradila pointa. Ta je totiž úplně jiná. V této alternativní realitě je Wolverine – nebo jak má raději, Logan – pacifista, který už desítky let nevytáhl své drápy. Žije v ústraní na farmě v dystopistické budoucnosti, kde padouši ovládli celý svět. Poznamenám minulostí, která mu brání byť jen oplatit obdrženou ránu.

Všechny fanoušky univerza Marvelu jistě potěší, že přes komorní začátek vás čeká postupně poměrně epický příběh, ve kterém potkáte spoustu starých (doslova) známých. Je zábavné sledovat, co s nimi tato alternativní budoucnost provedla – pokud se jí tedy vůbec dožili.

Wolverine: Starej dobrej Logan skutečně nese punc kvality komiksů Marka Millara. Přestože základní vývoj příběhu lze celkem dobře očekávat, jeho četné odbočky a zákoutí jsou leckdy překvapivé a rozhodně originální. Stejně jako prokreslení jednotlivých postav i originálního světa, ve kterém superhrdinové i běžní lidé přežívají, zatímco jim vládnou padouši. Pokud alespoň trochu znáte superhrdiny z dílny Marvelu (což asi není náročná podmínka u komiksových fanoušků), tak Starej dobrej Logan je kniha, kterou byste rozhodně neměli minout.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: