Zaklínač 3: Prokletí vran


Komiksový Zaklínač je bezvadnou fantasy oddechovkou plnou tajemství, hrozivých nepřátel, ale i lehkého vtipu. I třetí díl série lze číst jako samostatnou knihu, což je nesporná výhoda. Stačí jen vědět o světu Zaklínače a knihu si bez problémů užijete i bez znalosti předchozích dílů.

Obálka komiksu V Prokletí vran Geralta doprovází Ciri, jeho učednice a chráněnka. Právě chemie těchto postav obohacuje jinak jednoduchou zápletku. Geralt si sice nadále zachovává převahu nad nepřáteli, díky které by se mu protivníci měli rychle klidit z cesty, ale ve spojení s nevypočitatelnou a tvrdohlavou Ciri leckdy dojde na střety, které nejsou předem tak jasné.

Dvojice autorů Paul Tobin a Piotr Kowalski v Prokletí vran postupně odkrývá celý spletitý příběh. Spousta původně nesouvisejících střípků postupně zapadá do sebe a malá poznámka na začátku může mít nakonec velký dopad. I to udržuje jisté napětí a vytváří prostor pro utváření variant složení celé hádanky.

Prokletí vran drží nastavenou laťku předchozích dílů. Jde o zábavné čtení plné překvapení, nebezpečných nepřátel i zrádných spojenců. Byť se v prostoru krátkého komiksu nelze dočkat nějakého velkého vývoje postav, nelze je rozhodně považovat za ploché. Každá z nich má své silné stránky i slabůstky, které v klíčových chvílích vyplují na povrch. Fanoušky Zaklínače – ať už knižního nebo herního – prostě komiksový sourozenec rozhodně potěší.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: