Živí mrtví 15: Kým chceme být


Předchozí díl málem znamenal úplný konec našich hrdinů. Jejich osud visel na vlásku a stačil jediný krok stranou a vše nemuselo ještě dopadnout tak dobře. Ovšem místo neklidné smrti oživlých zombie se před hrdiny otevřelo prozření, naděje na nový začátek pro sebe – a snad časem i pro celé lidstvo.

Obálka komiksu Je ale jasné, že naději není jednoduché hned přetavit v úspěch a na cestě čeká ještě mnoho nebezpečí a překážek, které bude nutno překonat. A je jasné, že Robert Kirkman ještě nevytáhl všechna esa z rukávu, vždyť originální řada je pořád pěkných pár dílů před tou českou. V tom kontextu určitě potěšil Crew, který zvýšil frekvenci vydávání na čtyři knihy ročně a alespoň tak zkrátil dobu, po kterou musíme být napjatí, co dalšího Živé mrtvé čeká.

Patnáctý díl není v rámci série zas tak zlomový, jednotlivé postavy se vypořádávají s tím, že málem zemřely a během toho se odehrává několik epizodních příhod, které mohou a také nemusí časem přerůst v něco velkého.

Kým chceme být je samozřejmou povinností pro fanoušky série – svým způsobem ale může být i branou do světa Živých mrtvých pro ty, kteří se z nějakého důvodu zatím nechtějí pouštět do předchozích čtrnácti knih. Rozjíždí se totiž nová kapitola příběhu, která možná bude dost odlišná od toho předchozího. Jedinou vadou na kráse série tak zůstává jen nutnost nějaký ten měsíc počkat na její pokračování.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: