Živí mrtví 18: Co přijde pak!


V osmnáctém díle komiksové série Živí mrtví se naplno rozjíždí nová kapitola v nemilosrdném světě ovládaném oživlými mrtvolami. V minulém díle se Rickovi naplno představil nový protivník, Negan, a právě v Co přijde pak! nahlédneme blíže do psychologie postavy, se kterou se nějakou dobu budeme potkávat.

Obálka komiksu Pokud to v předchozím díle vypadalo, že Negan je jen Guvernér v bledě modrém, osmnáctá kniha série pochyby rozpouští. Ne, kde byl Guvernér sadistický a přímočarý, přidává Negan další odstíny. Čtenář je tak čím dál víc na pochybách, jestli tento vůdce ztělesňuje šílence nebo jen chytrou postavu, zneužívající svou sílu ve svůj prospěch. A v leckterých situacích se až zdá, že to Rick a jeho skupina jsou těmi skutečnými agresory, které podivný svět Živých mrtvých změnil v chladnokrevná monstra.

Tak či tak, v příběhu se zároveň přesouváme z prostředí malých skupinek do boje menších osad. Čím dál víc se zdá, že celou apokalypsu nepřežilo jen pár jedinců, ale po celé zemi se nachází různé komunity s více či méně přátelskými vůdci. Nikdo si však nemůže být jist jejich motivy a série tak čím dál více ustupuje od černobílého vidění světa. I na první pohled negativní postavy mohou mít své pochopitelné motivy a v řadách Rickovy komunity číhá více než jedno překvapení, které hrozí tím, že v klíčovém okamžiku vše zvrátí na tu špatnou stranu.

Živí mrtví vždy představovali přímočarou, takřka seriálovou komiksovou zábavu. Ovšem s vyčerpáním některých základních námětů se čím dál více začínají nořit do sebe a utvářet příběh, který má má hned několik rovin. Pokud by mělo být komiksu něco vytýkáno, je to vzrůstající množství vedlejších postav, ve kterých se čtenář, který nepročetl několik dílů naráz, musí začít pomalu ztrácet. Tím by se však fanoušci neměli nechat odradit, protože popularita tohoto komiksu jasně dokazuje, že je o co stát!

Ukázka komiksu

Běžná sekce: