Živí Mrtví 5: Nejlepší obrana


Věřili jste, že počínající šílenství přeživších zombie apokalypsy v Živých mrtvých už nemůže dál pokračovat? Nebo že se skupina navzájem pozabíjí? Pátý díl populární série vás vyvede z omylu. Fungování a myšlení lidi se posouvá stále dál od normálu reálného světa, ale pátý díl dává naději, že vše se může v dobré obrátit. Dokud komiks nenarazí na ještě větší hrůznosti.

Obálka komiksuDrobný spoiler v následujících dvou odstavcích – pokud jste fanoušky Živých mrtvých, asi už jste někde zaslechli jméno Guvernér. A asi taky víte, že to je pěkný parchant. Víc nebudu prozrazovat, ale správně tušíte, že v Nejlepší obraně tato postava přichází na scénu – a že se chystá naší skupině přeživších pořádně zatopit.

Do skupiny tak opět po čase vnáší rozruch hlavně vnější nepřítel. A nejsou to opět ani tak zombie, jako netvoři, kteří se z lidí po zbourání zábran stali. I tentokrát tak celosvětová pohroma vlastně jen dodává dějiště mnohem horšímu dramatu, které se odehrává mezi lidmi, kterým se podařilo v zamořeném světě přežít.

Další naděje, další ještě drtivější události. Čtenáři Živých mrtvých už na to začínají být zvyklí. Štěstí a bezpečí nikdy netrvají dlouho a nějaký sen o sjednoceném lidském odboji zůstává – snem. I v pátém dílu Živých mrtvých jde o přežití. Skupiny. Přátel. Rodiny. Jedince. A je jen na jednotlivých lidech, čemu dají přednost. A zda si udrží tváří v tvář nemrtvým hrůzám alespoň špetku morálky.

Živí mrtví prostě pokračují v jízdě. Stránky byste nejraději otáčeli mnohem rychleji, než vůbec stíháte číst. Protože víte, že na té další číhá něco nového. A sakra nebezpečného.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: