Able Archer


Able Archer je českou wargamingovou hrou zasazenou do doby fiktivního konfliktu probíhajícího za Studené války přímo ve středu Evropy. V Able Archer se střetávají síly komunistické Varšavské smlouvy (Rusové a Čechoslováci) a Severoatlantické aliance NATO (Britové a Američani).

Herní systém Able Archer je nastaven na miniatury v měřítku 6 mm, byť toto určení není přísně striktní. Co se týče formátu, tak jde bitvy, ve kterých jeden model tanku představuje jeden tank ve hře a podobně. Able Archer je tak určen především pro bitvy na úrovni roty, praporu, ale při větších bitvách třeba i pluku.

Vojska Studené válkyAble Archer staví na střídavé aktivaci, ve které nefungují na činnosti rozdělené fáze jednoho kola jako třeba u Warhammeru. Jednotky mohou ve své aktivaci provádět různé činnosti - od klasického pohybu a palby (tu může jednotka provést kdykoliv během svého pohybu), až po zrychlený přesun či overwatch (hlídku).

Do vašich bitev, které trvají například na úrovni střetu praporů 1,5-2 hodiny, můžete nasadit celou řadu jednotek. Klasickou pěchotu, tanky, dělostřelectvo, ale i bojové helikoptéry či letadla.

Able Archer vás motivuje, abyste co nejlépe využívali svých jednotek – tanky v něm nejsou univerzální ocelová pěst, kterou nelze zničit. A dobře krytá pěchota naopak ukáže divy.

Pokud chcete hru vyzkoušet, podívejte se na její stránky a pravidla, vytvářené Honzou Juklíčkem (Haydenem), si zdarma stáhněte. A pak už ukažte, na čí straně Železné opony je síla!

 

Stránky Able Archeruhttp://ablearchercz.blogspot.cz/

Zpracováno na základě článku: http://battlefieldpilsen.blogspot.cz/2013/06/able-archer_17.html

 

Běžná sekce: