Ambush Z


Ambush Z je hrou firmy Ambush Alley Games vychazející ze systému Ambush Alley. Ambush Z je však jiný, vychází z hororového scénáře, ve kterém zombie převzaly vládu nad naším světem. Tisíce nemrtvých se potulují ulicemi a Vy, velitel přeživších jednotek, se snažíte plnit mise obklopen těmi, kteří usilují o vaše čerstvé a šťavnaté maso.

Ve hře jeden hráč ovládá živé, špičkově vybavené vojáky či případně přeživší, kteří se snaží splnit svůj úkol a především přežít. Druhý hráč má pod svým vedením nemrtvé, kteří mají opravdu velké rozpětí -  od pomalých "oskarů", přes rychlé "romey" až po "dextra" - vládce nemrtvých a jeho přisluhovače „posedlé“, kteří jsou jako jediní z řad nemrtvých schopni používat střelné zbraně.

Boj se zombie

Hra je založena na tom, že hráč živých pohybuje svými jednotkami a hráč nemrtvých na něj reaguje, bohu dík zombie nejsou zrovna nejvšímavějšími tvory, takže každý jejich druh má svou sféru, ve které si bezpečně všimne nepřátel a vyrazí směrem k nim s cílem sežrat svou oběť. To však neznamená, že udržování odstupu znamená bezpečí. I na větší vzdálenosti jsou, s trochou štěstí, zombie schopny Vás zaregistrovat. Pokud ale máte štěstí a zombie si vás nevšimnou, potácejí se náhodným směrem.

Jakmile do hry vstoupí "dexter", hra dostává nový rozměr, protože "dexter" je vysoce inteligentní, disponuje psychickými silami, kterými si může podmanit skupiny, které boj už vzdávají, a může šířit strach. Z lidských bytostí, které si "dexter" podmaní, se stávají „posedlí“. Ačkoli jim nezbylo příliš intelektu a svobodného rozhodování, patří mezi nejobávanější protivníky, protože jako jediní jsou schopni opětovat palbu, rychle se přesunovat a limitovat možnosti přeživších. Další dexterovou schopností je ovládaní několika zombií, které se stávají soběstačnými a jsou schopny pohotově reagovat.

Zombie

Samozřejmostí jsou pravidla pro budovy a jejich obléhání, neozbrojené civilisty, infikování živých a jejich následná přeměna na zombie i noční boje a stresující situace.

Na rozdíl od většiny her se zde nevyhrává použitím devastující střelby, ale snahou zombie přechytračit, protože každý výstřel může přilákat další zombie a navíc každé kolo zombie svoje řady rozšiřují a stávají se stále nebezpečnějšími.
Pokud máte rádi survival horrory a chtěli byste je zkusit v tabletop podobě, určitě Ambush Z zkuste.  Možná tak jako hráč přeživších alespoň trochu poznáte zoufalé pocity, které zažívají vaše postavy obklopené hrůzou chodících mrtvol.

Oficiální stránky Ambush Alley Games

Běžná sekce: