Fluff Warhammeru 40.000: Impérium


V budoucnosti 41. tisíciletí bojuje za přežití lidské rasy obrovský stát nazývaný Impérium. Pod jeho tvrdou diktátorskou vládou žijí a umírají téměř všichni lidští obyvatelé Galaxie. Impérium existuje jen z jediného důvodu, aby přineslo rozkvět lidské rasy a světlo Císaře i do těch nejvzdálenější koutů vesmíru.

Vznešené cíle však vybledávají před temnou skutečností. Impérium samo je na pokraji zhroucení. Kdysi v jeho čele stál takřka vševědoucí Císař, který sjednotil rozhádané lidské národy. Ten je však nyní smrtelně zraněn a upoután ve stázovém poli Zlatého trůnu, zařízení udržujícího jej stěží naživu. Někteří říkají, že se z něj za těch deset tisíc let, kdy je v něm umístěn, stala hnijící mrtvola, jiní, že je stále svěží jako v den svého posledního boje. Ovšem pohled na něj je výsadou udělovanou jen těm nejvýše postaveným a tak téměř nikdo neví, kde leží pravda.

Jisté je, že nyní za něj vládne rada nejvyšších lordů Terry (neboli Země), kteří se snaží vést zoufalé lidstvo ke světlejším zítřkům. Z Císaře se za těch deset tisíc let stal bůh, střed Imperiálního kultu, náboženství tvrdě prosazovaného mocnou rukou nejsvětější Inkvizice. I kdyby neovládaly Terru neustálé politické boje o moc, bylo by i pro ty nejmoudřejší těžké vládnout tak obrovské říši. A čím dále od pohledu vládců, tím větší temnota se rozprostírá vesmírem.

Snad krom Země a jejího okolí neexistuje v Galaxii pro lidi zcela bezpečného místa. A i ten nejmenší pocit ochrany je vykupován jen za cenu ohromných materiálních a lidských zdrojů. Těžba, průmysl, vzdělávání, to vše směřuje jen jediným směrem - k válečné mašinérii Impéria. Život obyčejného člověka není nic než utrpením, neustálým robotěním a honbou za dostatečně vysokou produkcí.

Imperiální tank v akci - artwork z knihy Imperial Armour: Siege of Vraks od Forge World

Nejpočetnějším představitelem armád Impéria je imperiální garda, největší kdy existující vojenská organizace sdružující biliony vojáků miliard různorodých regimentů. Právě oni jsou nasazováni do hlídkování i ostrých bojů. Různorodost těchto složek je ohromující, od lehkých pěších jednotek po těžce opancéřované mechanizované obléhací divize. Jedno jim je ale společné - jsou postradatelní a nahraditelní. A pokud jejich obětování přinese nějakou výhodu v celkových bojích, bude tak i bez váhání učiněno.

Hrůzy vesmíru jsou však příliš četné a strašlivé, než aby se dalo v bojích spoléhat na řadové vojáky. Proto Císař v dobách těsně před rozkvětem Impéria stvořil vesmírné mariňáky - geneticky vylepšené nadlidi vybavené tou nejlepší dostupnou zbrojí a výzbrojí. Do jejich řad byli a jsou vybíráni jen ti nejnadanější rekruti - a pokud vydrží tvrdý výcvik i náročné operace, stanou se mocnými válečníky, jejichž schopnosti, rychlost i síla mohou být pro obyčejné lidi takřka božské.

Kdysi se vesmírní mariňáci členili do dvaceti legií, které vedli primarchové, genetičtí potomci Císaře a nejmocnější z vesmírných mariňáků. To však bylo jen do okamžiku největší zrady, kdy Císařův nejmilovanější a nejnadanější syn, primarcha Horus, neobrátil pod vábením Chaosu polovinu z legií proti Impériu. Následná občanská válka, která lidstvo téměř zničila, si vynutila rozdělení zbylých loajálních legií do mnoha menších kapitul. Tak, aby už v budoucnu nemohl nikdo obrátit proti lidem ve své zradě tolik vesmírných mariňáků.

S temnotou šířící se vesmírem sílí i organizace, která proti ní bojuje, Inkvizice. Ta hledá nepřátele vně, ale i uvnitř. Lovci čarodějnic pátrají po kacířích, těch lidech, kteří se obrátili proti Impériu. Lovci démonů naopak bojují proti ztělesněným hrůzám Chaosu, které proniknou do našeho vesmíru, aby si zotročili mysli slabých. Inkvizice budí oprávněný strach a jen s její strašlivou pomocí je Impérium stále ještě pohromadě. Ale ani ona není zcela bez poskvrny a mnozí její členové mají svá vlastní temná tajemství.

Imperiální město - artwork ke hře Dawn of War 2

Prodlouženou rukou Inkvizice jsou bitevní sestry Adepta Soritas. Bojovnice vychovávané a cvičené v klášterech, které jsou bezmezně oddáni víře v Císaře a svou křehkou stránku dohánějí tváří v tvář hrůzám vesmíru plamenem ve svém srdci.

Existuje i spousta dalších složek bojujících na této straně. Nejmocnější a nejbohatší osoby mohou využívat služeb assassinů, schopných zabijáků, před kterými musí být na pozoru i ti nejsilnější válečníci a nejstřeženější pevnosti. Tíhu bojů vesmírných lodí v prázdnotě nese imperiální námořnictvo. A tak by šlo pokračovat ještě dále.

Neboť v budoucnosti není nic než válka a každý občan Impéria žije jen, aby svým dílem přispěl ke společnému úsilí o přežití lidské rasy. V lepším případě.

 

Obrázky v tomto článku pochází z ukázky knihy Siege of Vraks of společnosti Forge World a artworků ke hře Warhammer 40.000: Dawn of War 2.

Komentáře

chápu že se to přeložilo z originálu ale jestli je císař stejně svěží jako v den svého posledního boje tak to na tom moc dobře není co :D

[i]"Plány, jenž jsou tvým nepřítelem považovány za šílenství, mají největší naději na úspěch"[/i] [b]Niccolo Machiavelli[/b]