Fluff Warhammeru 40.000: Necroni


Mrazivá hloubka vesmíru Warhammeru 40.000 skrývá mnoha temná tajemství. Neexistuje však mnoho těch, které by chlad takřka bezedné prázdnoty zhmotňovaly tak hrozivě jako necroni. Nekonečné legie kostlivcům podobných kovových válečníků, kteří se probudili z dlouhého spánku mezi hvězdami.

Necroni

Necroni byli kdysi mocnou rasou vládnoucí bezpočtu světů. Pak se však zapletli do války, která měla navždy změnit jejich osudy. Pronásledováni slabostí svých smrtelných těl a krutými porážkami, upletli se starodávnými hvězdnými bohy temnou smlouvu. Jejich duše a mysli přešly do těl ukovaných z tajemného materiálu, která jim umožňovala takřka věčný život.

Zvítězili, ale zanechali galaxii i svou rasu v troskách. Proto se rozhodli uložit se do ohromných hrobek, přísahajíce se probudit po desítkách milionů let, až se na planetách znovu rozpučí život. A dobýt zpět svá panství.

Necronský stroj

Teď, na konci 41. tisíciletí, ožívají mnohé planety dosud tajně nesoucí svůj temný náklad. Jejich spící vládci ožívají a legie takřka nesmrtelných válečníků pochodují ven ze svých hrobek, dosud skrytých v miliony let starých nánosech času. A v rukou třímají strašlivé zbraně, které galaxie nespatřila celé věky.

Necronští vládci stojí v čele panovnických dynastií a jejich rozkazy poslouchají nespočetné voje kovových válečníků, jejichž mrazivý chlad vzbuzuje hrůzu v srdcích těch, kteří se musí postavit jejich nezadržitelnému postupu. Protože bývalí vládci galaxie jsou tady a chtějí zpět to, co bylo před miliony let jejich.

 

Obrázky v tomto článku pochází z grafických děl ke hře Warhammer 40.000: Dawn of War.