Heavy Gear Blitz!


Chcete si zahrát pořádnou sci-fi hru, ve které se střetávají futuristické mechy? Pak jste na správné adrese. Heavy Gear Blitz! je inspirovaný karetní hrou z devadesátých let, která se ale nakonec rozšířila i do RPG či na televizní obrazovky. A taky do wargamingu.

Mechy

Příběh hry nás zavádí na planetu Terra Nova, na jejíchž pláních se srážejí vražedné stroje. Hra se soustředí oproti třeba Battletechu na ty spíše menší mechy – tedy ty, co mají v příběhu velikost od 3,7 do 5,5 metru a jsou jednomístné. Je to budoucnost vzdálená zhruba 4000 let od současnosti, budoucnost, ve které se nenaplnily plány na sjednocení lidstva, které se naopak mezi hvězdami rozštěpilo. Je to budoucnost naplněná bojem o moc i přežití.

Heavy Gear Blitz!

Hlavní pravidla samotné hry naleznete v knize Heavy Gear Blitz!: Lock and Loaded. V ní se nacházejí i armylisty a příběhové pozadí, tedy vše co do začátku potřebujete. Samozřejmě vyšlo i několik dalších doplňujících knih s novými pravidly, jednotkami a posunujícím se příběhem.

Krom samotných mechů (gearů) se na bojišti můžete potkat i s týmy pěchoty či tanky. Jednotky jsou sdružovány do tzv. Combat groups, se kterými se hraje v režimu střídavé aktivace. Hra staví na realistickém pocitu, který podporuje řadou speciálních mechanik, které umožňují provádět řadu pokročilejších taktik. Do toho si také můžete povolat podporu – třeba leteckou či dělostřeleckou.

Ve hře si klasicky stavíte armádu pro danou frakci. Velikost armády je pak určena osvědčeným systémem bodů – zde trefně označených jako Threat value (obvykle se hraje na hodnoty 500-1500). Armáda se dále řídí podle Priority level, který určuje její bitevní schopnosti.

Frakcí je ve hře celá řada. Už v základní knize jich najdete dost, abyste si mohli v klidu vybrat, která vám sedne herním stylem a příběhem. Každá má totiž své pro a proti. Některá může nasadit nejmodernější stroje, kterých je ale jen málo. Jiná naopak může nasadit velká množství zastaralých mechů, zatímco další má třeba omezené možnosti, co se týče podpory.

Nevýhodou Heavy Gear Blitz! je poněkud vyšší cena modelů, ale ani ta není extrémní. Takže když se přenesete přes trochu vyšší vstupní investici, čeká na vás zábavná a variabilní sci-fi hra s řadou realistických pravidel a taktických manévrů.

Mechy

 

Článek napsán na základě příspěvku Jana Juklíčka, ve kterém najdete mnohem víc podrobností ke hře: http://battlefieldpilsen.blogspot.cz/2013/04/heavy-gear-blitz.html (děkujeme za souhlas s publikací)

Stránky výrobce hry najdete na: http://www.dp9.com/

Běžná sekce: