Horova Hereze


Univerzum Warhammeru 40.000 není jen 41. tisíciletí – ve skutečnosti jeho pozadí tvoří celá kompletní historie takřka od počátku věků. A jednou z nejdůležitějších událostí, která se v jeho historii udála, je Horova Hereze. Deset tisíc let zpátky, v 31. miléniu, bylo Impérium zachváceno občanskou válkou, která už neměla mít obdoby. Byl to čas, kdy osud lidstva visel na vlásku a stačilo jen málo, aby se tehdy mladé Impérium zhroutilo zevnitř.

Obálka jedné z knih ze série Horova HerezeHorova Hereze zažívá v poslední době zvýšený zájem jak tvůrců, tak fanoušků univerza. Vše odstartovala stejnojmenná knižní série dceřiné společnosti Games Workshop, Black Library, která mapuje jednotlivé klíčové události, které se během této obrovské občanské války udály, a odhaluje bohatost tohoto období, kdy se bratr obracel proti bratrovi, syn proti otcovi. Knižní řada rychle získala na oblibě a netrvalo dlouho, než se k její popularitě připojila i jiná dceřiná společnost Games Workshop, Forge World, která se zabývá tvorbou modelů, které nejsou primárně určeny pro široké masy hráčů.

Dnes už tak nemusíte spoléhat jen na vlastní představivost při čtení knih, ale můžete si pomocí různých doplňků budovat vlastní armádu vesmírných mariňáků z dob, kdy ještě existovaly původní legie a jejich konflikty neotřásaly jen planetami, ale celou Galaxií.

Spolu se vším tím zažívá svou renesanci i oficiální fluff tohoto období. Jsou upřesňovány podrobnosti k jednotlivým klíčovým událostem a objevují se zmínky o jiných, dosud neznámých. Jednotlivé postavy získávají větší hloubku a podkreslují trend posunu ze striktně černobílého světa k šedi všeobecné brutality příznačné univerzu celé hry.

I na Wargaming.cz můžete nalézt množství článků k tomuto tématu. Můžete si tak projít všechny zásadní události od přechodu Hora, prvního mezi primarchy původních legií vesmírných mariňáků, na stranu Chaosu, přes zradu na Isstavanu III a V, kde se zrádci nejprve zbavili loajalistů ve vlastních řadách, a pak přichystali past pro své bratry z ostatních legií, až po finální fázi celého konfliktu při obléhání Terry a boje samotného Císaře se svým vlastním synem, Horem, který skončil tragicky pro obě strany.

Jedna ze zbrojí používaných vesmírnými mariňáky v konfliktu.

Konflikt zvaný Horova Hereze navždy změnil tvář Galaxie a nasměroval ji do kruté a temné budoucnosti, která je nyní Warhammerem 40.000. Stačilo jen tak málo a vše mohlo vypadat úplně jinak. Císař mohl kráčet mezi lidmi a zlatý věk Impéria pokračovat směrem k mnohem světlejším zítřkům. Nebo mohly zvítězit strašlivé síly Chaosu a uvrhnout vše do věčné temnoty. To už ale zjistěte sami, jak malý kamínek by stačil, aby vychýlil jazýček vah osudu na tu či onu stranu, nyní k tomu máte na stránkách knih či hracích stolech mnohem lepší příležitost než kdy dříve.

 

Odkazy:

Black Library

Forge World