LEGO hry: Hrad Fortaan


LEGO hry zažívají velký úspěch, a tak není divu, že se jich objevuje stále více a více. Hrad Fortaan je zástupcem dalšího posunu v jejich koncepci směrem k trochu větší složitosti (byť v rámci stále velmi jednoduchých pravidel) a provázanosti.

Obal hry FortaanHrad Fortaan totiž patří do řady Heroica, ve které během prvního roky vyšly hned čtyři větší či menší sady, které můžete hrát jak samostatně, tak v jednom velkém dobrodružství propojeně. Samotná Heroica představuje fantasy svět, ve kterém hráči přebírají roli hrdinů, kteří oproti jiným hrám mají různé schopnosti.

Cílem hry je dostat se na závěrečné políčko a porazit příšeru u ní stojící. Jak se k ní dostat často vyžaduje šťastnou ruku i přemýšlení, jak využít postupu ostatních hráčů. Vyplatí se počkat, až váš protihráč porazí velkou část nestvůr a šetřit si tak životy na závěr? A riskovat tak, že mu vyjdou hody a vy už jeho náskok nedoženete?

Krom nestvůr se vám do cesty staví i zamčené dveře, které za sebou skrývají možnost dalšího postupu či místnost s některým z magických lektvarů a tajemnou truhlou, která může ukrývat jak poklad, tak nastraženou past.

Ve hře můžete i sbírat zlato, za které pak lze nakoupit zbraně doplňující schopnosti postav. Ty však přijdou vhod spíše až v případě propojení s jinými sadami, protože Hrad Fortaan, přestože je největší z prvních čtyř sad řady Heroica, přeci jen projdete mnohem rychleji, než posbíráte potřebné množství na nákup.

Tato hra pro 2 až 4 hráče si pořád zachovává jednoduchá pravidla LEGO her, která se naučíte za pár minut na jedno přečtení, a snadno vám přejdou do krve. Rovněž herní doba pořád zůstává někde mezi deseti a patnácti minutami. Rozšířené možnosti pravidel jsou lákavé spíše ve spojení s dalšími sadami, ale Hrad Fortaan rozhodně obstojí i sám o sobě. Pokud vás zaujal koncept LEGO her, zkuste i tuto jejich variantu.

Herní plocha

Běžná sekce: