LEGO hry: Minitaurus


Asi mezi námi není nikdo, kdo by neznal proslulou stavebnice LEGO a neměl ji nikdy v ruce. V různobarevných kostičkách a dílcích se skrývá kouzlo, které k jejich skládání už desetiletí láká děti i dospělé. A když v roce 2009 společnost LEGO odhalila své deskové hry, mohl to být propadák nebo velký úspěch. Stačí se podívat v jakémkoli obchodu s hračkami a víte, že to bylo to druhé.

Obal hry MinitaurusLEGO hry najdete od kategorie malých velmi jednoduchých her, až po ty s větší herní deskou. Všechny si však zachovávají snadná pravidla, pochopitelná na první přečtení, které nezabere víc než pár minut. A mezi ty jednoduché, které odehrajete za nějakých deset minut, patří i Minitaurus. Je to variace jedné z prvních LEGO her, Minotaurus.

Hrát mohou 2 až 4 hráči, kteří se snaží dostat své figurky na druhou stranu čtvercové herní plochy. O kolik postoupí a co dalšího mohou udělat, určuje speciální LEGO kostka, která nabízí variabilní sestavení pro případnou úpravu pravidel, které LEGO hry obecně přímo podporují.

Taktický prvek do hry Minitaurus přináší možnost přesouvat zdi labyrintu nebo pohybovat figurkou symbolizující mýtickou příšeru minotaura. Těmito tahy můžete své protihráče zablokovat a s trochou štěstí i vrátit zpět na startovní pole. Stejně tak jste ale občas nuceni dostat sami sebe z horké kaše, do které vás nahnal protihráč.

Minitaurus je příjemnou jednoduchou hrou, s jistým podílem štěstí (to lze vlastními úpravami pravidel snižovat – například jen jedním posunem zdi/minotaura na kolo) a nutnosti přemýšlet. Díky své menší velikosti a jí odpovídající cenou je ideálním vstupem do LEGO her, při kterém zjistíte, zda vás jejich jednoduchý koncept zaujal nebo ne.

Herní plocha

Běžná sekce: