Představení Infinity


Infinity, to je wargamingová skirmish hra, která si za něco víc než rok své přítomnosti v naší domovině dokázala vydobýt hodně slušnou pozici. Populární ale není jen u nás, ale úspěchy, ocenění a oblibu hráčů sbírá doslova po celém světě. Pokud se i vy zajímáte o tuhle stále rozšířenější akci s miniaturami, pak je sekce této hry zde na Wargaming.cz pro vás tím pravým.

Záškodník

Infinity je sci-fi hra pocházející ze Španělska, z dílen společnosti Corvus Belli. Nabízí neskutečně realistické 28mm modely vojáků a techniky z bojišť konce 22. století. Lidstvo v té době už dávno dosáhlo až ke hvězdám, ale klid mezi nimi rozhodně nenalezlo. Rozmíšky vytvořily několik frakcí a na moci získává i umělá inteligence řídící technologickou síť hlavních mocností. A lidé přitom nejsou ve vesmíru zdaleka sami.

Je jasné, co je výsledkem takového tavicího kotle zájmů a cílů. A právě některých střetnutí této neklidné doby se můžete zúčastnit i vy jako velitel malé skupiny elitních vojáků vaší zvolené frakce. Vybírat můžete z několika stovek modelů pro sedm základních mocností a okořenit je třeba i několika žoldáky. A to je hodně velký taktický výběr.

Cadmus Shasvastii

A z takového taktického výběru vyplývá jediné – neskutečná univerzálnost všech armád. Jistě, každá má své domény a silné či slabé stránky, pokud však chcete hrát určitým stylem, nezřídka se v dané frakci najde cesta i pro vás. A na každý trumf, který by v jiných hrách představoval takřka nepřemožitelnou sílu, existuje alespoň několik spolehlivých způsobů, jak jej odklidit z cesty.

Garuda tactbot

Střety přitom zdaleka nerozhoduje střelba, která může zdánlivě hrát prim. Dojde třeba i na boj zblízka, osvědčenou techniku už od doby kamenné. Na druhou stranu se ve vašich snahách porazit protivníka uplatní i mnohem sofistikovanější metody. Co třeba hackovat jeho stroje a učinit z nich nepohyblivé hromady šrotu?

Kapitolou sama o sobě jsou herní mechanismy. Nehraje se už často přežitým stylem střídání kol hráčů, ale střídáním tahů s modely. Na jejich akce přitom mohou postižené jednotky reagovat svou vlastní protiakcí, čímž se hra dostává takřka do roviny živé akce.

Výraznou výhodou je i to, že na samotnou hru nepotřebujete nějak výraznou investici. Pravidla si lze stáhnout na stránkách výrobce a pro vaši armádku stačí hrstka modelů, často mezi deseti či dvaceti, samozřejmě v závislosti na ceně vojáků a herním formátu. A pokud se vám podaří velmi jemně detailní miniatury i hezky nabarvit (a sestavit dohromady, což v případě některých modelů může být popravdě stejně náročnou záležitostí jako barvení – přeci jen, modely jsou z kovu, s kterým se při sestavování hůře pracuje), bude vám odměnou takřka realistický požitek z bitvy.

Pancéřovaná jízda

Pokud vás Infinity zaujala, určitě můžete zjistit mnohem více v její veřejné sekci zde na Wargaming.cz, která obsahuje několikadílný popis pravidel (pro základní orientaci) a překlad pozadí jednotek i světa. A až dostanete chuť si hraní i vyzkoušet, můžete se zeptat v některém z četných wargamingových obchodů, které ji prodávají. Jistě budou mít demo balení, se kterým vám hru rádi představí i naživo.

Oficiální stránky hry

Běžná sekce: